Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

با هدف نجات آب انجام می شود


رئیس اداره منابع آب ابرکوه، از اجرای طرح ملی «داناب» ویژه دانش آموزان مقاطع هفتم تا نهم در شهرستان خبر داد.

محمد حسین باقری رئیس اداره منابع آب ابرکوه در خصوص جزئیات این طرح در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد: از سال 1393 که طرح ملی احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در شهرستان با جدیت در دستور کار قرار گرفته است، «توسعه و پیاده سازی مشارکت عمومی» و «آموزش و فرهنگ سازی»  از زیر مجموعه های طرح مذکور نیز از سال 1396 توسط شرکت آب منطقه ای استان در اولویت واقع شده است.

باقری افزود: به منظور پیاده سازی مشارکت عمومی پروژه ایجاد «تشکل آب بران دشت ابرکوه» در اواخر سال 1395 مصوب و ابلاغ و در دستور کار است، که امید می رود ایجاد تشکل های مذکور، راهبردی در جلب مشارکت و مساعدت کشاورزان در زمینه حفظ و حراست از منابع آب زیرزمینی باشد.

رئیس اداره منابع آب ابرکوه تصریح کرد: با نگاهی خردمندانه طرح دانش آموزی نجات آب با عنوان «داناب» از نیمه بهمن ماه توسط شرکت آب منطقه ای استان یزد با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، در ابرکوه آغاز به کار کرده است.

وی خاطر نشان کرد: این طرح برای دانش آموزان مقاطع هفتم، هشتم و نهم تحصیلی با هدف آموزش و فرهنگ سازی دانش آموزان، معلمان و والدین پیش بینی شده است.

باقری اذعان کرد: جهت اجرای این طرح رابطینی برای هر شهرستان و همچنین مدارس مشخص شد، که در این راستا دوره آموزشی لازم در روز گذشته، در محل آموزش و پرورش شهرستان برای آنها با حضور مشاور طرح سازمان جهاد دانشگاهی استان برگزار شد.

این مقام مسئول، افزایش دانش و ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان، معلمان، والدین و سایر وابستگان، ایجاد اثرات و تغییرات مثبت در نگرش و رفتار دانش‌آموزان، تربیت نسلی آشنا با مسائل و چالش‌های بخش آب در همه‌ ابعاد ممکن از جمله اهداف طرح داناب است، که در استان و خوشبختانه شهرستان ابرکوه اجرایی شده است.

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد