Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه خبر داد


دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه گفت: عاملان توزیع کودهای شیمیایی تقلبی در بخش بهمن ابرکوه، دستگیر شدند.

به گزارش سرو ابرکوه، عاملان توزیع کودهای شیمیایی تقلبی در شهرستان ابرکوه، دستگیر شدند و در حال حاضر در بازداشتگاه به سر می برند.

محمد حسین ابراهیمی آهنگران دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه، در خصوص جزئیات این پرونده، در جمع اصحاب رسانه شهرستان اظهار کرد: چندی پیش در پی شکایت شرکت خدمات حمایتی کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی و چند نفر کشاورزان بخش بهمن، مبنی بر توزیع بسته های کود شیمیایی تقلبی با نام و نشان این شرکت، که موجب از بین رفتن محصولات و حتی درختان بارور چند ساله شده است، بررسی این پرونده در اولویت دستگاه قضایی شهرستان قرار گرفت.

ابراهیمی افزود: این کودهای تقلبی در سه نوع بسته بندی سلفات پتاسیم، سوپر فسفات تریپل، دی آمونیوم فسفات گرانوله، در بخش بهمن شهرستان ابرکوه، با قیمت بیش از 50 الی 60 درصد تخفیف به کشاورزان منطقه واگذار شده بود.

وی تصریح کرد: اشخاص خاطی به صورت شخصی با جعل و سوء استفاده از علامت تجاری شرکت دولتی مذکور (که جرم اشد محسوب می شود) بر روی کیسه های خود، اقدام به توزیع کودهای تقلبی و غیراستاندارد کردند، که نمونه آن در شهرهای تهران، قم و ساری نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه عنوان کرد: با توجه به تعداد شکایت هایی که در این خصوص توسط کشاورزان بخش بهمن به دادگستری شهرستان ارجاع داده شده است، تا کنون بین 400 الی 500 کیسه از این کودهای شیمیایی به ارزش حدود 100 میلیون تومان توزیع شده بودند.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: عاملان کلاهبرداری زمانی که متوجه ورود کارشناسان دستگاه قضایی در این پرونده می شوند، قصد جمع آوری کودهای توزیع شده و پاک کردن اثرات جرم خود را دارند، که خوشبختانه با زیرکی و هوشیاری این کارشناسان و همکاری مأموران پلیس آگاهی ابرکوه، یکی از آنها در شهرستان و دیگری در شهر یزد دستگیر می شوند و در حال حاضر در بازداشتگاه به سر می برند.

وی بیان کرد: متأسفانه عاملان توزیع این کودها، بدون مدنظر قرار دادن قانون و عواقب زیرپا گذاشتن آن، یکدیگر را جهت انجام و ادامه توزیع کودهای تقلبی تشویق و ترغیب می کردند.

این مقام قضایی دادگستری ابرکوه، در پایان ضمن تأکید بر برخورد جدی با این افراد خاطی، درخواست کرد: همچنین کشاورزان شهرستانی که از این نوع کودهای تقلبی خریداری کردند، در اسرع وقت به دستگاه قضایی ابرکوه مراجعه و شکایت خود را اعلام کنند.

به راستی چه کسی یا چه چیزی می تواند جایگزین این خسارت سنگین و قطعاً غیر قابل جبران باشد، که تعدادی درخت (موجودات زنده) چند ساله در سخت ترین شرایط خشکسالی و بحران آب ابرکوه در سال های اخیر بارور شود و اکنون از بین برود؟!!!

 

 

 

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد