Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیر اجرایی موکب انصارالحسین(ع) بخش بهمن ابرکوه:


مدیر اجرایی موکب انصارالحسین (ع) بخش بهمن در کربلا، گفت : این موکب روزانه آمادگی پذیرایی از یک‌هزار و 500 الی 2 هزار زائر در وعده‌های غذایی و میان‌وعده را دارد.

مجتبی کارگران مدیر اجرایی موکب انصارالحسین (ع) بخش بهمن ابرکوه در کربلا، در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد : این موکب که روزانه 500 نفر زائر را در محل خود اسکان می‌دهد، برای دومین سال متوالی در کربلا معلا برپا خواهد شد.

کارگران بیان کرد : تعداد سی نفر عاشقان و خادمان حسینی در سال جاری در وعده‌های غذایی و میان وعده روزانه، آمادگی پذیرایی بین یک‌هزار و 500 تا 2 هزار نفر زائران اربعین، به مدت دو هفته را دارند.

وی با اشاره به اینکه هزینه این موکب از کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردمی تأمین می‌شود، گفت : خادمان شبانه‌روزی حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) از محلات مختلف شهرستان ابرکوه، اعم شهر مهردشت، بخش بهمن و مرکزی، فراغه و اسفندار در موکب حضور دارند.

خادم الحسین (ع)، بابیان اینکه پخت نان سنتی که هرروز در کربلا انجام می‌شود، یکی از خدمات این موکب به زائران عتبات عالیات است، تصریح کرد : همه وسایل و تجهیزات لازم و کافی جهت برپایی موکب از شهرستان ابرکوه تأمین و با کامیون به کربلا انتقال داده می‌شود.

مدیر اجرایی موکب انصارالحسین (ع) کربلا، عنوان کرد : کمک‌های نقدی و غیر نقدی از طرف مردم شهرستان به مبلغ بیش از 2 میلیارد ریال، در قالب خدمات پذیرائی، بهداشتی، درمانی، هزینه رفت‌وآمد و هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده، برای رفاه و آسایش زائران سرزمین نینوا از سراسر دنیا، تأمین می‌شود.

وی اذعان کرد : اقامه نماز جماعت، راه‌اندازی هیئت سینه‌زنی و زنجیرزنی از محل موکب تا بین‌الحرمین، مداحی و روضه‌خوانی همراه با روایت حماسه عظیم کربلا و زنده‌بودن این واقعه عظیم تا امروز، رایزنی جهت اجرای نمایش گفتگوی آب در صورت مهیا شدن مقدمات سفر عوامل، قرائت دعای کمیل، ندبه و زیارت عاشورا، پخش زنده برنامه‌های روزانه موکب در مساجد و حسینیه‌های شهر مهردشت و... از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی مذهبی موکب انصارالحسین (ع) کربلا است.

کارگران، با اشاره به حضور پرشور و فعالیت چندماهه بانوان مهردشتی در آماده‌سازی تجهیزات و مواد غذایی، افزود : درست کردن انواع ترشیجات، شستن لباس خدام، پذیرایی از خواهران زائر و تهیه صنایع‌دستی و فرهنگی مثل کاور تشک و پشتی جهت هدیه کردن به بانوان عراقی به نشانه صمیمیت و اتحاد، از برنامه‌های آنها در این موکب است.

مسئول موکب انصارالحسین (ع) بخش بهمن، با اشاره به فتنه و تفرقه‌اندازی‌های اخیر دشمنان بین ایران و عراق، تأکید کرد : تعدادی از عوامل اجرایی موکب طی دو ماه گذشته جهت بررسی شرایط و محیط برپایی موکب به عراق سفر کرده و عوامل مربوطه در آنجا گفته‌اند؛ اینها همه فتنه دشمنان است که نگذارند این راهپیمایی عظیم برگزار شود و استقبال مردمی و روابط ایران و عراق را تیره‌وتار کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد : موکب العباس (ع) در مرز چزابه، موکب العباس (ع) کربلا (پخت نان)، انصارالحسین (ع) نجف، انصارالحسین (ع) کربلا و موکب خدام الحسین (ع) که درواقع قرارگاه فرهنگی مردمی حضرت بقیه‌الله است و در حرم‌های عتبات عالیات مستقر می‌شود، پنج موکب فعال بخش بهمن و شهر مهردشت هستند که در ایام اربعین حسینی به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد