Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

محتوا با برچسب خشکسالی.

نویسنده ابرکوهی نوشت: بحران بارش کم و خشکسالی استان یزد، در حالی اتفاق می افتد که مدیران وقت کشور در سازمان مدیریت بحران ،سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و برخی نهادهای نظارتی، خشکسالی را دیگر بحران...
یادداشت؛
th-53.jpg
نویسنده ابرکوهی نوشت: بحران بارش کم و خشکسالی استان یزد، در حالی اتفاق می افتد که مدیران وقت کشور در سازمان مدیریت بحران ،سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و برخی نهادهای نظارتی، خشکسالی را دیگر بحران...
یادداشت؛
ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد!
نویسنده ابرکوهی نوشت: بحران بارش کم و خشکسالی استان یزد، در حالی اتفاق می افتد که مدیران وقت کشور در سازمان مدیریت بحران ،سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و برخی نهادهای نظارتی، خشکسالی را دیگر بحران محسوب نکرده اند.
شرایط بحرانی دشت های یزد؛
در طی 30 سال، دشت ابرکوه، 18 متر افت آب داشته است
مدیر حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای یزد گفت: مهمترین دشت‌های استان در شرایط بحرانی قرار دارند به طوری که دشت ابرکوه طی ۳۰ سال ۱۸ متر افت سطح آب داشته‌ است.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه خبر داد
ابرکوه در نبرد با خشکسالی/ کشت محصولات کم آبخواه، مهمترین راهکار تداوم بخش کشاورزی این شهر
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: کاشت محصولات کشاورزی کم آبخواه به جای محصولات پر آبخواه از مهم‌ترین راهکارهای تداوم تولید در بخش کشاورزی این شهرستان است که کشت پسته و زعفران جایگاه خوبی دارد و مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه:
خشکسالی، برداشت پیاز ابرکوه را تا 10 درصد کاهش داد
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: برداشت محصول پیاز در سطح 230 هکتار از زمین های این شهرستان آغاز شده است .
مدير كل كميته امداد يزد:
خشکسالی‌ها مددجویان كمیته امداد استان را افزایش داده است
مدیر کل کمیته امداد استان با اشاره به تاثیر خشکسالی‌های اخیر در افزایش تعداد مددجویان تحت حمایت،گفت: افزایش تعداد مددجویان افتخار نیست بلکه باید مددجویان در یک دوره مشخص پس از دریافت خدمات به صورت اورژانسی، خودکفا شوند.
رئیس اداره آب منطقه ای ابرکوه:
مصرف 100 درصدی آب ابرکوه بدون ذخیره سازی زنگ خطر جدی است/ شارژ کنتورهای کشاورزی از زمستان 95
رئیس اداره آب منطقه ای ابرکوه باز هم زنگ خطر بحران کم آبی را به صدا در آورد و گفت: اگر روند بی رویه برداشت و مصرف آب ادامه داشته باشد، برای حیات ابرکوه فاجعه بار است.
شب گذشته رخ داد؛
غافلگیری یزدی ها از بارش دانه های ریز برف
در پی بارش های برف در مناطق غربی کشور و رشته کوه های زاگرس و با توجه به سردی اخیر هوای استان، یزدی ها امشب شاهد بارش برف هستند.
چالش بزرگ یزد به نام خشکسالی!
باروری ابرها دردی از خشکسالی یزد را دوا نمی کند
کارشناسان هواشناسی استان همواره از ورود جبهه‌های بارشی به استان خبر دادند اما گویا این سامانه‌های جوی سر سازگاری با کویر ندارند چرا که دستاورد همه سامانه‌های بارشی که وارد استان شده تنها چندین میلیمتر بارندگی بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه؛
خشکسالی جان «3 رشته قنات» در ابرکوه را گرفت 
مدیر چهاد کشاورزی ابرکوه از خشکسالی های اخیر در قنات های این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه:
اشتغال 150 کشاورز ابرکوهی به کشت زعفران / کشت زعفران راه مبارزه با بحران خشکسالی است
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: کاشت و توسعه محصول زعفران علاوه بر ارزش افزوده آن، یکی از راه های مبارزه با بحران آبی و خشکسالی است.
مدیر شرکت آب و فاضلاب ابرکوه و تشکر ویژه از مردم؛
استفاده از شیرهای پیشرفته باعث کاهش مصرف آب/ «هدر رفت آب» در ابرکوه کمتر از ميانگين کشوری
مدیر شرکت آب و فاضلاب ابرکوه گفت: در حالیکه متوسط هدر رفت آب در سیستم های شبکه توزیع آب کشور 20 درصد است ولی در ابرکوه این میزان، 13 الی 9/12 درصد می باشد که این نشان می دهد که شهرستان رتبه خوبی را در کشور داشته است.
خشکسالی،دام های بی آب ندوشن تهدید می کند
چوب هراج دامداران ندوشنی بر دام های بدون چرا!
دامدارن بخش ندوشن با توجه به خشکسالی، نبود علوفه و چراگاه مناسب، کمبود شدید آب وخشک شدن ذخیره‌گاه آبی در آب‌انبارها با مشکلات فراوانی روبرو هستند و باید گفت خشکسالی دامداران این منطقه را تهدید می‌کند.
گزارش/
بی‌آبی یزد جدی گرفته نمی شود/یزد همچنان در رنج خشکسالی
یزدـ بی آبی و خشکسالی سالهاست که با نام یزد عجین شده و وضعیت آب در این استان هر سال بحرانی تر از سال قبل می شود اما انگار کسی این بی آبی رنج آور را جدی نمی گیرد.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی یزد خبر داد
خسارت هزار و 420میلیارد تومانی حوادث طبیعی به کشاورزان یزدی
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی یزد خسارت ناشی از حوادث طبیعی در بخش های مختلف کشاورزی این استان در سال گذشته را یکهزار و 420 میلیارد تومان اعلام کرد.
کم‌آبی، سختکوشی یزدی‌ها و تحسین رهبری
یکی از دوستان ما نقل می‌کرد و می‌گفت در یزد - که خب، یزد جزو مناطق کم‌آب کشور است - یک نفری دعوت کرد از ما در یک باغی، بوستانی - یک جایی ترتیب داده بود با درخت و کشت و زرع و همه‌چیز - گفتش که می‌خواهید منبع آب این‌جا را ببینید؟ گفتیم بله
همکاری دانشگاه یزد در اجرای طرح ملی استفاده از آب‏‏ های شور؛
جهان با کم ‏‏آبی مواجه مي‌شود/ دانش بومی یزدی ها راهگشا
ریيس پژوهشكده مناطق خشك و بياباني دانشگاه يزد از همکاری این دانشگاه در اجرای طرح کلان ملی "دانش و فناوری استفاده از آب دریا و شور در کشاورزی، شرب و صنعت" خبر داد.
فرماندار ابرکوه؛
کاهش 60 درصدی میزان بارندگی در ابرکوه/ مقابله با خشکسالی
فرماندار ابرکوه در اولین جلسه شورای مدیریت بحران در سال 93 با اشاره بر کاهش 60 درصدی میران بارندگی در شهرستان، خواستار توجه ویژه مسئولین و برنامه ریزی برای مقابله با خشکسالی شد.

یادداشت یادداشت

محتوا با برچسب خشکسالی.