Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

کارشناس محیط زیست یزد:


کارشناس محیط زیست یزد گفت: در استان یزد حدود10 تالاب و آبگیر وجود دارد که مهمترین آن سد کاسه رود ابرکوه است که به دلیل خاصیت جغرافیایی آن، سالانه پذیرای تعداد زیادی از پرندگان مهاجر است.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از خبرگزاری صداوسیما، اکبری معاون حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: استان یزدبه لحاظ جایگاه خوبی که در مسیر پرندگان مهاجر دارد و به دلیل اینکه در شمال غرب وجنوب شرق وشمال وجنوب قرار گرفته سالانه میزبان حدود 2میلیون پرنده مهاجر در 2فصل یعنی بهار وزمستان است.

اکبری در باره تهدید های پرندگان مهاجر افزود: این خشکسالی ها و کمبود بارش باعث شده تا فضای طبیعی برای زندگی پرندگان مهاجر کم شود و وقتی ما انسان ها هم طبیعت را دست کاری کنیم مثلاً حقابه آن ها رابرای مصارف مختلف برداشت کنیم و یا زباله زیاد در تالاب ها بریزیم و آن ها را شکار کنیم شاید کم کم دیگر پرندگان مهاجر را در یزد نخواهیم دید.

عباسی کارشناس محیط زیست هم بیان داشت: در استان یزد حدود10 تالاب وآبگیر وجود دارد که مهمترین آن سد کاسه رود ابرکوه است  که به دلیل خاصیت  جغرافیایی آن، سالانه پذیرای تعداد زیادی از پرندگان مهاجر است  که بعد از تجدید قوا و استراحت به سفر خود ادامه خواهند داد.

انتهای پیام / ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد