Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

اوقات فراغت جوانان ابرکوهی؛


جوانان و نوجوانان ابرکوهی می توانند اوقات فراغت خود را به دور از فضای مجازی با شرکت در کلاس های مختلف فرهنگی، هنری، آموزشی و ... پُر کنند.

به گزارش سرو ابرکوه، با توجه به رشد چشمگیر انحرافات در بین جوانان و نوجوان به وسیله شبکه های اجتماعی، ماهواره، فضای مجازی و ... ایجاد اوقات فراغت با برنامه های مفرّح، شاد، سالم و جذاب برای جوان و نوجوانان، جایگاه ویژه ای دارد که این اهمیّت در فصل تابستان دوچندان می شود. در همین راستا سرو ابرکوه در این گزارش کوتاه به بیان برخی از فعالیت های متولیان فرهنگی شهرستان در این زمینه پرداخته است.

پرکردن اوقات فراغت جوانان روستایی با کمک روحانیون
محمد رضا اکرمی مسئول امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی ابرکوه در خصوص برنامه های اوقات فراغت جوانان اظهار کرد: فعالیت های آموزشی و پرورشی در قالب مباحثه کتب ره توشه راهیان نور، آموزش مفاهیم، تفسیر، روخوانی قرآن کریم، آموزش های جنبی خطاطی، نقاشی، کار با رایانه، وبلاگ نویسی و نویسندگی، از جمله برنامه هایی است که در تابستان برگزار می شود.

اکرمی افزود: همچنین فعالیت های ورزشی شنا، کوهپیمایی و دیگر ورزش ها، اردوهای یک روزه درون استانی، برگزاری گفتمان های دینی سیاسی بر اساس مقتضیات زمان با موضوعات احترام به والدین، حجاب و عفاف، اخلاق و تربیت اسلامی، آسیب های اجتماعی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، نماز، جوان و بصیرت سیاسی و...، از دیگر برنامه های متنوع اداره تبلیغات است که برای جوانان اجرا می شود.

وی تصریح کرد: این برنامه ها با همکاری چهار نفر روحانی مستقر و شش نفر روحانی اعزامی از قم، با هدف پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، بیشتر در مساجد و حسینیه های روستاهای توابع شهرستان ابرکوه، برگزار می شود.


تشکیل 120 کلاس مختلف برای دانش آموزان ابرکوهی
محمدعلی شکیبا معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش ابرکوه، گفت: آموزش و  پرورش یکی از نهادهای است که بیشتر با جوانان و نوجوانان در ارتباط است و در همین راستا برای پرکردن اوقات فراغت آنها در فصل تابستان، فعالیت های متنوعی در مراکز مختلف برنامه ریزی کرده است.
شکیبا افزود: تعداد 120 کلاس در مراکز دارالقران، مجتمع ورزشی شهدای دانش آموز، خانه ریاضیات، پژوهشسرای دانش آموزی و کانون های فرهنگی تربیتی دایر شده است که بیش از یک هزار و۵۰۰ دانش آموز مقاطع مختلف در آن شرکت می کنند.

وی بیان کرد: این فعالیت ها شامل برنامه های آموزشی، علمی، فرهنگی، تربیتی، تفریحی و مهارتی در زمینه های قرآن و احکام، ورزش، کامپیوتر، خط و نقاشی، خیاطی، فوتبال، شنا، نجوم، کلاس هاس تقویتی ریاضی و زبان خارجه، خوشنویسی و روباتیک است.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش ابرکوه گفت: برگزاری طرح هجرت در هشت مدرسه شهرستان جهت زیباسازی و فعالیت های عمرانی و همچنین برگزاری اردوهای زیارتی، فرهنگی و تفریحی از دیگر برنامه هایی است که در این راستا اجرا خواهد شد.


اجرای طرح مهندسین فردا ویژه سنین 9 تا 15 سال در ابرکوه
عباس حسنی رئیس فنی حرفه ای امام حسین(ع) شهرستان گفت: این مرکز در قالب طرح اوقات فراغت، دوره های آموزشی در رشته های تعمير لوازم خانگی، مكانيك، برق، جوشكاري، plc، تاسيسات، عكاسي، كامبيوتر، صنايع پوشاك، بافندگی نمد دوزي، كيف دوزي، كريستال بافي، قالي بافي و... را برای افراد بالای 12 سال برگزار می کند.

حسنی تصریح کرد: کودکان و نوجوانان بین سنین 9 تا 15 سال نیز می توانند در دوره های طرح مهندسین فردا در رشته کامپیوتر شرکت کنند. ضمن اینکه کلیه کلاس ها به تناسب فضای مورد نیاز، در مرکز فنی حرفه ای امام حسین(ع) و پایگاه های بسیج شهری و روستایی تشکیل می شود.


برگزاری رشته های ورزشی مختلف در فصل تابستان
رضا خاموشی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اظهار کرد: در طول سال و به ویژه فصل تابستان که اوقات فراغت دانش آموزان و بسیاری از جوانان را رقم می زند کلاس های ورزشی متنوعی شکل می گیرد که برخی از آنها مختص بانوان، برخی مختص آقایان و تعدادی نیز به صورت مشترک بین این دو قشر است.

خاموشی ادامه داد: کلاس های فوتبال، کشتی، بوکس، کوهنوردی، تنیس روی میز، شطرنج، دفاع شخصی، اسکیت، ورزش پهلوانی و زورخانه ای ویژه آقایان و ایروبیک، آمادگی جسمانی، بدمینتون، شنا و ورزش های همگانی نیز از جمله کلاس های کلاس های تابستانی ویژه بانوان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اذعان کرد: کلاس های والیبال، ژیمناستیک، کونگ فو و فوتسال، هم برای بانوان و هم برای آقایان در سانس های مختلف تشکیل می شود.

وی گفت: سالن های کوثر، شهدای کارگر، شهید فلاح زاده، فجر، تختی، شهید حسینی دوست، کونگ فو، مسجد امام حسین و کوثر، استخر سرپوشیده، سالن بدنسازی ذوالفقار، زورخانه های پوریای ولی، حیدر کرار، ساقی کوثر، فاتح خیبر، علی بن ابی طالب و همچنین خانه پینگ پنگ و خانه شطرنج از جمله مکان های پیش بینی شده برای تشکیل کلاس های مذکور در ایام تابستان است.


راه اندازی پایگاه های علمی پژوهشی ویژه برادران و خواهران
احمد علیدوست مسئول روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ابراز کرد: ناحیه مقاومت بسیج کلاس های آموزشی، قرآنی، مهارتی، ورزشی، را در قالب طرح جوانه های صالحین، در 17 پایگاه مقاومت، با محوریت مساجد و بقاع متبرکه سطح شهرستان، به منظور غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان برگزار می کند.

علیدوست برگزاری کلاس های نقاشی، خطاطی، روخوانی و مفاهیم قرآن، خیاطی، گلیم فرش، سفره آرایی، گلسازی، کلاس هایی با محوریت اقتصاد مقاومتی و ... را از جمله دیگر اقدمات ناحیه مقاومت بسیج برای اوقات فراغت برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: بسیجیان در اردوهای طرح هجرت در حوزه مرمت، بازسازی، تعمیر و زیباسازی مدارس و همچنین مساجد فعالیت می کنند که در کنار آن در برنامه های فرهنگی- تفریحی و آموزشی نیز شرکت می کنند.

مسئول روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان همچنین به راه اندازی 2 پایگاه علمی پژوهشی اشاره کرد، که کلاس های علمی و پژوهشی آن با همکاری مرکز فنی حرفه ای امام حسین(ع)، برگزار می شود.


فعالیت های فرهنگی و هنری باید جذاب و به روز باشد
حمیدرضا بصیری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در رابطه با پُر کردن اوقات فراغت جوانان اظهار کرد: در شرایط کنونی که انحرافات مجازی با ظاهری جذاب نسل جدید را به سوی خود می کشاند، برنامه های فرهنگی و هنری باید آنقدر جذاب، به روز و مورد پسند آنان بوده و آنان را مجذوب کند.

بصیری تصریح کرد: در همین راستا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام تابستان برنامه های متنوعی از جمله کلاس های بازیگری تئاتر(ویژه 10 سال به بالا)، گویندگی(ویژه 7 سال به بالا)، شب های شعر و موسیقی، نمایشگاه هنرهای تجسمی، اکران فیلم های سینمایی هماهنگ با سینماهای کشور، ورکشاپ های هنری، اردوهای تفریحی آموزشی و ...را برگزار می کند.

انتهای پیام/ م.ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد