Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد:


مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد گفت: پست‌های شهید سامعی، مهریز، ابرکوه، امامزاده اردکان، سرو، از جمله پروژه‌های در دست اجرای این شرکت است.

به گزارش سرو ابرکوه، محمدحسین صباغ‌زادگان در نشست خبری با اصحاب رسانه یزد با اشاره به اینکه برق منطقه‌ای یزد امسال بالغ بر 14 میلیارد تومان پروژه برقی را اجرا و به پایان رسانده است اظهار کرد: قدرت نصب شده نیروگاهی یزد به بالغ بر 2460 مگاوات رسیده است.

وی با بیان اینکه جمع مبلغ هزینه شده برای رسیدن به این تولید، بالغ بر سه هزار میلیارد تومان است، گفت: پروژه "دو بی 230 کیلوولت چغارت" در پست چادرملو با اعتبار 22 هزار میلیون ریال و پروژه افزایش ظرفیت پست 63 مهریز با 45 هزار میلیون ریال از جمله پروژه‌های افتتاح شده امسال است.

وی پست‌های شهید سامعی، مهریز، ابرکوه، امامزاده اردکان، سرو را از جمله پروژه‌های در دست اجرای این شرکت دانست و ادامه داد: در سال گذشته بیش از 10 میلیارد کیلووات ساعت تولید برق در استان یزد داشتیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد افزود: این در حالی است که مصرف استان یزد در این سال حدود هفت میلیارد کیلووات ساعت بوده و مازاد آن به شبکه سراسری تحویل داده شده است.

صباغ‌زادگان در ارتباط با وضعیت تولید یزد در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه گفت: در سال 89 قدرت نصب شده نیروگاهی یزد 1100 مگاوات بوده که توسط نیروگاه هزار مگاواتی حرارتی یزد و نیروگاه 100 مگاواتی شهید زنبق یزد تولید می‌شد.

وی افزود: تولید برق در برنامه پنجم از سه روش احداث نیروگاه های سیکل ترکیبی، احداث نیروگاه های تولید پراکنده و احداث نیروگاه‌های خورشیدی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در ارتباط با نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، سه نیروگاه شیرکوه، سرو و تابان به روش B.O.O توسط بخش خصوصی در استان یزد احداث شده که در مجموع این سه نیروگاه، 1280 مگاوات به قدرت نصب شده استان یزد افزوده است.

به گفته صباغ‌زادگان با توجه به حمایت‌ها و مزیت‌های طرح نیروگاه‌های تولید پراکنده، بالغ بر 250 مگاوات موافقتنامه احداث در استان یزد صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه تولید مازاد نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، زنبق، تابان، سرو، شیرکوه، نیروگاه‌های پراکنده و نیروگاه‌های تجدید پذیر به شبکه کشوری تحویل می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر با 5 خط 400 کیلوولت با نیروگاه‌های استان‌های خراسان، کرمان، هرمزگان و دو نیروگاه استان اصفهان مرتبط هستیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در ارتباط با خلاصه وضعیت مصرف استان یزد بیان کرد: چهار میلیارد و 791 کیلووات ساعت از کل برق مصرفی استان یزد مربوط به بخش صنعت بوده که نشان دهنده جایگاه صنعتی استان یزد است.

تسنیم

انتهای پیام/ ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد