Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

هشدار مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه به کشاورزان و عشایر؛


رئیس جهاد کشاورزی گفت : مناطق شهرستان های شمال استان فارس تا کنون کنترل شده اند، ولی کشاورزان و عشایران ابرکوه در صورت مشاهده ملخ ها، به نزدیک ترین نمایندگی جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

به گزارش سرو ابرکوه؛ دسته ملخ ها به شهرستان ابروه نزدیک می شوند، کشاورزان و عشایر در صورت مشاهده این ملخ ها فورا مراتب ره به جهاد کشاورزی ابرکوه و بخش بهمن گزارش کنند.

مهدی غیب الهی در خصوص جزئیات این خبر در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد : گروه ملخ ها هم اکنون در شهرستان خنج استان فارس رسیده اند.

غیب الهی ادامه داد : ملخ ها روزانه توانایی پیمایش 200 الی 250 کیلومتر پیمایش را دارند و در صورت وزش باد، این سرعت بیشتر خواهد شد.

رئیس جهاد کشاورزی ابرکوه گفت : حدود 2 هزار و 500 هکتار شهرستان های شمال فارس که در جوار شهرستان ابرکوه قرار دارند، تا کنون توسط دستگاه های مربوطه کنترل شده اند، ولی خسارت های ناشی از هجوم ملخ تا تیرماه می تواند ادامه داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه ستاد مدیریت بحران ابرکوه آمادگی جهت برخورد با هجوم ملخ را در دستور کار قرار دهد، گفت : مبارزه و مقابله با چنین حوادث غیرمترقبه ای بر عهده دولت است، عوامل جهاد کشاورزی نیز به دستگاه ها و بخش های خصوصی مربوطه، هشدار جهت تأمین سم و تجهیزات سم پاشی و دیگر راهکارها را داده اند.

در پایان خاطر نشان کرد : کشاورزان و عشایر شهرستان ابرکوه چنانچه هر تعداد از ملخ ها را در منطقه مشاهده کردند، فوراً مراتب را به مرکز مدیریت بحران شهرستان و نزدیک ترین نمایندگی جهاد کشاورزی اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد