Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

با 50درصد هزینه‌های مشارکتی کشاورزان بهره‌بردار انجام شد


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه، گفت : تاکنون 3 استخر ذخیره آب در دهستان اسفندار، با 360 میلیون ریال اعتبارات این قرارگاه احداث‌شده و چهارمین استخر نیز در حال ساخت می‌باشد.

به گزارش سرو ابرکوه؛ در راستای رفع مشکلات مناطق محروم و نیازمند و روستاهایی که بیشترین مشکلات اقتصادی و بیکاری را دارند، طرح قرارگاه پیشرفت آبادانی و محرومیت‌زدایی توسط بسیج ایجاد شد.

ازآنجاکه مشارکت و همکاری مردم در پیشرفت و آبادانی شهرها، بسیار موفق و تأثیرگذار است، لذا این قرارگاه در شهرستان ابرکوه با مشارکت بهره‌برداران پروژه‌هایی را انجام داده است و همچنین طرح‌هایی را در دست اقدام دارد.

قرارگاه پیشرفت آبادانی و محرومیت‌زدایی سپاه الغدیر استان یزد در سه شهرستان بافق، بهاباد و ابرکوه ایجاد و در حال فعالیت می‌باشد. در شهرستان ابرکوه بسیاری از طرح‌های این قرارگاه در دهستان اسفندار که در اولویت قرار داشته است، احداث و به بهره‌برداری رسیده است. سپس به دیگر مناطق ارجاع داده می شود.

صبح امروز علی فاتحی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه، در تشریح بخشی از فعالیت های این قرارگاه در شهرستان، در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، ضمن تبریک هفته بسیج به همه فعالان عرصه خدمات بسیج اظهار کرد : حدود یک سال پیش اجرای پروژه‌های مختلف قرارگاه پیشرفت آبادانی و محرومیت‌زدایی ناحیه بسیج شهرستان در شش روستای رحمت‌آباد، اسدآباد، خرم‌آباد، تقی‌آباد، اسفندآباد و هارونی دهستان اسفندار آغاز شد.

فاتحی گفت : درحالی‌که ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه بااعتبار 5میلیارد ریالی، وارد اولین مرحله اجرای این طرح‌ها شد، 50 درصد هزینه‌ها نیز توسط بهره‌برداران پروژه‌ها در حوزه‌های مختلف پرداخت می‌شد.

وی ادامه داد : احداث 3 استخر ذخیره آب در مزارع چاه‌های کشاورزی عمومی، که بیش از تعداد 20 کشاورز از آن امرارمعاش می‌کردند، نخستین گام در حوزه عمرانی بود که هم‌اکنون مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه، تصریح کرد : این استخرها با 360 میلیون ریال اعتبارات قرارگاه پیشرفت آبادانی در روستاهای خرم‌آباد، اسفندآباد و هارونی ساخته‌شده است، که نیم دیگر هزینه‌ها از مشارکت کشاورزان بهره‌بردار تأمین‌شده است.

فاتحی، با اشاره به اینکه عملیات احداث چهارمین استخر نیز در روستای اسفندآباد در حال اجرا است، گفت : این قرارگاه در دهستان اسفندار فعالیت‌هایی ازجمله تعمیر و مرمت یازده مدرسه در بخش دیوارکشی، ایزوگام، حیاط سازی، احداث سرویس بهداشتی و آبخوری، رنگ‌آمیزی و نقاشی دیوارها، خدمات برقی و...، تعمیر مسجد و خانه عالم، نیز در کارنامه خود دارد.

وی تأکید کرد : اصلاح شبکه آب‌رسانی آب شرب روستاها که با بیش از 60 درصد پیشرفت عملیات اجرایی، برگزاری دوره‌های آموزشی طب اسلامی و سبک زندگی ایرانی اسلامی با اساتید مجرب، از دیگر فعالیت‌های قرارگاه پیشرفت آبادانی سپاه شهرستان است.

فاتحی در پایان خاطرنشان کرد : این قرارگاه در قالب پنج کارگروه زیرساخت و عمرانی، تعلیم و تربیت، فرهنگی اجتماعی، سلامت، اقتصاد و اشتغال، در سراسر شهرستان ابرکوه در حال فعالیت می‌باشد، که به لطف خدا عملکرد چشمگیر و رضایت بخشی داشته است.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد