Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رئیس اداره بهزیستی ابرکوه مطرح کرد


رئیس اداره بهزیستی ابرکوه گفت: در حوزه های مختلف تسهیلاتی به ارزش 9 میلیارد و 765 میلیون ریال به توانخواهان و مددجویان پرداخت شد و زمینه اشتغال 107 نفر از افراد تحت پوشش را فراهم کرده است.

زهره اکرمی رییس اداره بهزیستی شهرستان در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، ضمن بیان برخی از فعالیت های این اداره اظهار کرد: در حال حاضر تعداد 980 فرد معلول در قالب 300 خانوار تحت حمایت بهزیستی می باشند که در حوزه توانبخشی و اجتماعی این اداره بهره مند می شوند.

اکرمی ادامه داد: بیش از 980 کودک از شیرخوار تا 6 ساله در قالب 42 مهد روستا و مهد کودک در سطح شهرستان ساماندهی شده اند. ضمن اینکه در سال گذشته مبلغ 400 ميليون ريال برای يك وعده غذاي گرم و 250 ميليون ريال بابت شهریه، توسط بهزیستی به کودکان نیازمند پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه صنایع دستی، قالیبافی، خیاطی، کشاورزی، خدمات و صنعت تسهیلاتی به ارزش 9 میلیارد و 765 میلیون ریال به توانخواهان و مددجویان پرداخت شده که زمینه اشتغال 107 نفر از افراد تحت پوشش را فراهم کرده است.

رئیس اداره بهزیستی ابرکوه خاطرنشان کرد: طرح غربالگری شنوایی طی یکسال گذشته با پوشش 100 درصدی 552 نوزادان انجام گرفت و 2 هزار و 218 کودک 3 تا 6 سال در همین بازه زمانی مورد معاینه در طرح پیشگیری از تنبلی چشم، قرار گرفتند.

اکرمی اذعان کرد: اصلاح فرآیندهای مشاوره قبل از طلاق به عنوان یکی از برنامه های حمایتی در راستای کاهش این آمار در سرلوحه برنامه های بهزیستی ابرکوه قرار گرفته است. مراکز مشاوره تحکیم بنیان خانواده با همكاري دادگستري در کاهش آمار طلاق انجام شد که بسیار موثر بوده بطوری که 38% درصد پرونده های طلاق در این شهرستان از این طریق منجر به سازش و صلح شده است.

انتهای پیام/م.ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد