Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

تحقق شعار خواستن توانستن است در معلولان ابرکوه؛


تابلو نقاشی توانخواهان ابرکوه با مشکل نابینایی، ذهنی و حرکتی جسمی، به جشنواره هنری معلولان ژاپن ارسال شد.

به گزارش سرو ابرکوه، معلولان جسمی و ذهنی قشری از جامعه هستند که شعار خواستن توانستن را در بدترین شرایط جسمی و حرکتی و کمترین امکانات، تحقق بخشیدند.

این افراد که در شهرستان ابرکوه نیز همیشه زبانزد بودند، با فعالیت هایی که ناشی از تلاش و زحمت فراوان است، نشان دادند که ناممکن برایشان واژه ای بی معنا است.

توانخواهان ابرکوهی که سال های سال است آرزوی زندگی معمولی در جهان هستی را در دل سرکوب می کنند، امروز با اراده و پشتکار خود رنگ های زرد، سبز، قرمز، آبی، سیاه و... را بر روی صفحه می کشد، تا ثابت کنند؛ که ما می توانیم.

مرکز توانبخشی حرفه ای دخترانه اندیشه نوین با مدیریت لیلا السادات عظیمی حدود سه سال است که در زمینه های هنری و حرفه ای از جمله بافتنی با انگشت، نمد دوزی، نقاشی روی سفال، نقاشی، عروسک دوزی، خیاطی و... برنامه های آموزشی همچون کاردرمانی، موسیقی درمانی، تئاتر درمانی و ورزشی فعالیت دارد.

مرضیه شکیبا مربی نقاشی این مرکز در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد: حدود یک سال پیش، زمینه های آموزش نقاشی برای حرفه آموزان این مرکز ایجاد شد.

شکیبا افزود: چند نفر از افراد این مرکز با شدت معلولیتهای مختلف  توانستند در این مدت با تمرین و آموزش تابلوهایی را نقاشی کنند که در نوع خود بی نظیر است.

وی خاطر نشان کرد: اعظم صالحی معلول نابینای مطلق، فاطمه حمیدی فر معلول ذهنی و فاطمه سلطانی معلول جسمی حرکتی، افرادی هستند که تابلوهای نقاشی آنها جهت شرکت در جشنواره هنری معلولان به کشور ژاپن، ارسال شد، که نتیجه آن هنوز اعلام نشده است.

انتهای پیام/ ف

 

 

نمونه تابلوهای ارسالی به جشنواره ژاپن
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد