Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام‌جمعه بخش بهمن مطرح کرد


امام‌جمعه بخش بهمن، گفت : تجمل‌گرایی و چشم هم‌چشمی، جهیزیه‌های سنگین و ساخت خانه‌های آن‌چنانی موجب سلب آرامش و ازدواج‌های اجباری و زمان طولانی دوران عقد، از علت‌های طلاق است.

به گزارش سرو ابرکوه؛ ظهر امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا علیزاده امام‌جمعه بخش بهمن در خطبه‌های نماز، ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) اظهار کرد : در این شرایط سخت تحریم و مسیر مبارزه با دولت‌های ظالم و طاغوت زمانه، باید درس مقاومت و ایستادگی از این امام عزیز گرفت.

امام جواد  نمودار و نشانه  مقاومت است
حجت‌الاسلام علیزاده افزود : امام جواد (ع) نمودار و نشانه مقاومت است که در تمام دوران زندگی‌اش با ریاکاری خلیفه عباسی مقابله و مبارزه کرد و هرگز قدمی عقب‌نشینی نکرد.

مقاومت فعال جمهوری اسلامی معادلات دشمنان را بهم زد
وی گفت : رمز پیروزی همه ملت‌های مظلوم و ستمدیده مقاومت و ایستادگی است. در سال‌های متمادی خصوصاً سال‌های اخیر، عده‌ای تلاش کردند به مردم ما القا کنند که در مقابل استکبار در رأسشان آمریکا نمی‌شود مقاومت کرد و راهی جز سازش و تسلیم وجود ندارد.

علیزاده بیان کرد : آنها معتقدند باید سازش کنیم تا علیه ما موذی گری نکنند اما بفرموده رهبر معظم انقلاب  نمی‌دانند که هزینه تسلیم و سازش بسیار بیشتر از مقاومت و ایستادگی است. ایستادگی ممکن است هزینه داشته باشد اما دستاوردهای بزرگی هم دارد که امروز شاهد این دستاوردها هستیم.

وی تصریح کرد : این مقاومت امروز تبدیل به مقاومت فعال‌شده است، مقاومت فعال یعنی نه اینکه فقط در مقابل مشت آنها بایستیم بلکه مشت آنها را مقتدرانه پاسخ  داده و توطئه‌های آنها را خنثی کنیم و این مقاومت فعال باید در همه عرصه‌ها باشد.

امام‌جمعه بخش بهمن با تأکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی دارای مقاومت فعال است، به سه نمونه آن اشاره کرد :

1- تحریم وزیر خارجه ایران
علیزاده گفت : این اقدام زشت و عجولانه آمریکا حکایت از شکست آنها در فشار حداکثری و ناکامی در تقابل با نظام مردمی ایران دارد آنها با تحریم نماینده دیپلماسی ایران نشان دادند فاقد قدرت منطق هستند و طرح موضوع مذاکره یک بازی مسخره سیاسی است راهبرد گفتمان مقاومت تنها مسیر دستیابی به قله پیروزی و موفقیت است.

2-درخواست پمپئو برای گفتگو مستقیم با مردم ایران
وی افزود : آمریکایی‌ها همه راه‌ها را رفتند اما شکست خوردند. بعد از همه تحریم‌ها  و توطئه‌ها با مقاومت فعال ایران مواجه شدند، که تمام محاسبات و معادلات آنها را برهم زد. خطیب جمعه بخش بهمن عنوان کرد : به‌نحوی‌که برای مذاکره و ورود به ایران التماس می‌کنند و بعد از همه طرح‌های شکست‌خورده، این بار دنبال فریب مردم ایران هستند و گفتگوی مستقیم با مردم ایران را مطرح می‌کنند.

3-تغییر راهبردی کشورهای عربی در منطقه
علیزاده تأکید کرد : به جهت این مقاومت فعال و ایستادگی مقتدرانه علاوه بر آمریکا برخی از کشورهای منطقه ازجمله عربستان اخیراً پالس‌هایی را برای مذاکره با ایران فرستاده‌اند این نشان از قدرت منطقه‌ای ایران دارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : با شلیک موشک‌های ساخت ایران به پهباد افسانه‌ای آمریکا و توقیف نفت‌کش انگلیسی، حساب کار دست دیگر کشورها خصوصاً کشورهای عربی آمد، که آمریکا توان دفاع از خودش را ندارد، پس چگونه می‌خواهد از دیگر کشورها که آنها را به این بهانه چپاول می‌کند دفاع کند.

ازدواج‌های اجباری، طولانی شدن زمان عقد، تجمل‌گرایی و چشم هم‌چشمی از علت‌های طلاق است
وی، ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) گفت : یک ثمره و فایده ازدواج که قرآن برای آن ذکر می‌کند رسید به آرامش است. امروز تجمل‌گرایی و چشم هم‌چشمی، جهیزیه‌های سنگین و ساخت خانه‌های آن‌چنانی موجب سلب آرامش از خانواده‌ها شده است.

علیزاده با اشاره به تأکید اسلام بر ازدواج آسان ادامه داد : چرا جهیزیه‌هایی تهیه می‌شود که هیچ‌وقت استفاده نمی‌شود. کانون خانواده به جهت فاصله گرفتن از مکتب اهل‌بیت (ع) دچار بحران شده است و آمار طلاق رو به افزایش است. ازدواج‌های اجباری و طولانی شدن مدت‌زمان دوران عقد، یکی از علت‌های طلاق است.

آمریکا، اسرائیل و عربستان بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر اسلامی
وی، به اشاره به جریانات اخیر گردن زدن 33 شیعه در عربستان به جرم اتهامات واهی، گفت : باوجود حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی برخی از کشورهای اسلامی همچنان به نقض این حقوق می‌پردازند.

علیزاده اذعان کرد : عربستان میزبان حرمین شریفین بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر اسلامی است، که مردمان کشور خودش، یمن و بحرین را مورد ظلم و ستم قرار داده است. تکلیف آمریکا و اسرائیل نیز در نقض حقوق بشر مشخص است، یک نمونه آن انفجار بمب اتمی در هیروشیما با بیش از 160 هزار کشته می‌باشد.

بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی آل سعود در برگزاری مراسم جهانی حج
وی در پایان به کارنامه سیاه آل سعود در برگزاری مراسم حج اشاره کرد و افزود : با یک نگاه به بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی آنها در برگزاری مراسم حج پی می‌بریم، از سال 66 که در مراسم برائت از مشرکان 270 ایرانی به ضرب گلوله به شهادت رساند و هرسال این جنایت و بی‌کفایتی‌ها ادامه داشته تا سال 94 که 5 هزار حاجی مظلومانه به شهادت رسیدند. امام‌جمعه بخش بهمن یادآور شد : بعضی اجساد تا 40 روز در آنجا ماند و از تحویل اجساد سرباز زد تا با نهیب رهبری انقلاب به خود آمد.

علیزاده تأکید کرد : آنها نه از جهت مدیریتی توان و لیاقت خادمی و میزبانی دارند، نه از جهت اخلاقی که در جده در ایام حج دیسکو و رقص زنان برگزار می‌کنند و نه از جهت انسانی که دستشان به خون هزاران نفر از مردمان بی‌گناه یمن آلوده است.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد