Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

گلایه‌های مسئول اجرایی اولین همایش معرفی صنعت اسب ابرکوه؛


مسئول اجرایی نخستین همایش معرفی صنعت اسب ابرکوه، گفت : در صورت حمایت مسئولین از این صنعت، شهرستان ابرکوه این موقعیت را دارد که به مهد پرورش اسب در کشور تبدیل شود.

به گزارش سرو ابرکوه؛ شب گذشته که نخستین همایش بزرگ صنعت اسب اصیل ابرکوه، در استادیوم شهید پوراکبری برگزار شد، میلاد ابراهیم‌پور مسئول اجرایی این همایش، در گفتگو با خبرنگار این سایت، اظهار کرد : این مراسم برای اولین بار در شهرستان با حضور 32 رأس اسب از نژادهای مختلف به‌صورت همایش و در قالب برنامه‌ای شاد و بانشاط برگزار شد.

توسعه صنعت اسب در ابرکوه هزینه‌بر نیست بلکه درآمدزا و مقرون‌به‌صرفه است
ابراهیم‌پور گفت : هدف اصلی از برگزاری این همایش این بود، که ضمن معرفی این صنعت و آشنایی بیشتر مردم با آن، نشان دهد که پرورش اسب نه‌تنها هزینه‌بر نیست بلکه درصورتی‌که به‌صورت حرفه‌ای، صنعتی و کارشناسانه انجام شود، مسیری برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی است.

مسئول نخستین همایش معرفی صنعت اسب ابرکوه، شناسایی و معرفی بخش خصوصی و تولیدات آنها و افرادی را که در حوزه‌های مختلف تولید، پرورش و توسعه صنعت اسب فعالیت می‌کنند، از دیگر اهداف این همایش عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد : با توجه به این مهم که ابرکوه یکی از شهرهای کم آب و کویری کشور است و دستگاه‌های مربوطه بر افزایش اشتغال‌زایی همراه با اجرای سیاست‌های مکمل این مهم، کاشت گیاهان کم آبخواه تأکیددارند، صنعت اسب صنعتی کم آبخواه و مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای شهرستان است.

ابرکوه با موقعیت اقلیمی که دارد، می‌تواند مهد پرورش اسب باشد
ابراهیم‌پور به تأکیدات فرمانداری مبنی بر اجرای این همایش اشاره کرد و افزود : جهت برگزاری نخستین همایش صنعت معرفی اسب در ابرکوه، به همان اندازه که از حمایت‌های مالی مالکین، پرورش‌دهندگان و علاقه‌مندان این صنعت بهره بردیم، به همان میزان از حمایت‌های مسئولین ذی‌ربط در این حوزه محروم ماندیم.

وی تصریح کرد : مثل همیشه با کم‌لطفی برخی مسئولین روبرو شدیم و این برنامه با کمترین تجهیزات و بودجه آن‌هم از سوی خود مالکین و پرورش‌دهندگان، اجرا شد و اگر این روند همچنان ادامه یابد، صنعت اسب در ابرکوه رو به نابودی می‌رود.

استقبال پرشور مردم؛ سختی کار را از یادمان برد و انگیزه‌ای برای برنامه‌های بعدی شد
فعال صنعت اسب ابرکوه، افزود : هرچند استقبال گرم و پرشور مردم، انگیزه ما را برای برگزاری چنین برنامه‌هایی دوچندان کرد و سختی کار را از یادمان برد، ولی از مسئولین درخواست داریم؛ صنعت اسب را در ابرکوه جدی گرفته و بیشتر حمایت کنند، چراکه این شهرستان به لحاظ دارا بودن شرایط جوی و اقلیمی و موقعیت خاص جغرافیایی می‌تواند به مهد پرورش و مرکز تولید اسب کشور تبدیل شود.

ابراهیم‌پور ادامه داد : ازنظر مکانی و مجموعه ورزشی برای سوارکاری و برگزاری برنامه‌های جانبی این حوزه در فقر کامل هستیم، همچنان که مشاهده می‌کنید این همایش در زمین چمن تنها ورزشگاه شهرستان برگزار شده است.

وی، ضمن اشاره به ارائه پیشنهاد طرح توجیهی به فرمانداری با بودجه یک‌میلیاردی گفت : درصورتی‌که این مکان مهیا شود کلیه ورزش‌های همگانی و سنتی، والیبال ساحلی، فوتبال ساحلی، مسابقات کشتی، پرش اسب، آموزش سوارکاری و... را پوشش خواهد داد.

توقع کارهای خارج از توان و اختصاص بودجه‌های کلان از مسئولین نداریم
ابراهیم‌پور تأکید کرد : توقع انجام فعالیت‌هایی خارج از توان مسئولین و اختصاص اعتبارات سنگین و کلان را نداریم، اما از حداقل امکانات موجود و تأمین برخی تجهیزات می‌توانند چنان برنامه‌ریزی کنند و زمینه‌های ورزشی را به شکلی بازسازی و فراهم کنند که جوانان بیش‌ازپیش جذب این بخش شوند.

قول مساعد شهردار و معاون فرماندار مبنی بر کمک 500 میلیون تومانی
وی، در پایان ضمن ابراز امیدواری به قول مساعد کمک 500 میلیون تومانی شهردار و معاون فرماندار جهت اجرای طرح توجیهی مجموعه ورزشی هیئت سوارکاری، گفت : به جرأت می‌توان گفت اگر مسئولین حمایت و همکاری داشته باشند، ابرکوه با استعدادهای درخشان و ظرفیت‌های توانای انسانی، در سطح ملی و فراتر از آن حرف برای گفتن دارد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد