Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد:


مدیرکل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان یزد با اشاره به اینکه هم اکنون در استان یزد 30 درصد مدارس استان فرسوده هستند، گفت: استان یزد به 300 مدرسه جدید نیاز دارد.

به گزارش سروابرکوه به نقل از یزدرسا، محمدرضا عارفی گفت: تاکنون سیستم گرمایشی حدود دو هزار کلاس درس در استان با استفاده از پکیج ، رادیاتور و موتورخانه مرکزی با اعتباری در حدود ۳۰ میلیارد تومان استاندارد سازی شده است.

وی یادآور شد: مهرماه امسال ۴۴ پروژه در استان افتتاح شد که این پروژه‌ها شامل 33 پروژه‌ آموزشی در قالب ۲۳۵ کلاس درس، ۴ پروژه در قالب سالن ورزشی و ۷ پروژه کمک آموزشی شامل مرکز مشاوره، کانون، نماز خانه و ... با اعتبار 46 میلیارد تومان بود.

مدیرکل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان یزد گفت: هم اکنون 280 پروژه فعال با اعتبار 90 میلیارد تومان در استان یزد توسط این اداره در حال اجراست.

عارفی توزیع بیش از ۱۵ هزار نفر تجهیزات آموزشی شامل میز، صندلی و امکانات آموزشی، توزیع ۱۰ هزار مترمربع فرش نمازخانه، تعویض بیش از حدود پنجاه هزار پره رادیاتور فرسوده با اعتبار بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان، ۱۳۰ هزار متر مربع محوطه مدارس ، همچنین ایزوگام ۱۱۰ هزار متر مربع از مدارس استان با اعتبار ۵ میلیارد تومان از جمله اقدامات این اداره است.

وی عنوان کرد: با همت والای خیرین یزدی و تعامل خوب همکارانمان در سال 96 مشارکت خیرین در طرح های توسعه، نوسازی و بازسازی مدارس نسبت به سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی داشته است و هم اکنون در استان یزد 30 درصد مدارس استان فرسوده هستند که نیاز به تخریب، بازسازی یا مقاوم سازی دارند که چیزی حدود 250 مدرسه است.

مدیرکل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان یزد تصریح کرد: با توجه به افزایش جمعیت در حواشی شهر یزد و در شهرک‌های جدید مسکن مهر نیاز به احداث ۵۰ مدرسه جدید در مرکز استان است و مجموعا به حدود 300 مدرسه جدید نیاز داریم که به اعتباری حدود 500 میلیارد تومان نیاز دارد.

عارفی با اشاره به افزایش ۲۰۰ درصدی اعتبارات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد در سال های ۹۵ و ۹۶ نسبت به سال‌های قبل، عنوان کرد: در سال ۹۴ اعتبار اداره کل نوسازی مدارس چیزی در حدود ۲۲ میلیارد تومان بود که خوشبختانه این رقم در سال ۹۵ به ۴۵ میلیارد و در سال ۹۶ به ۶۸ میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: در ارزیابی عملکردی که امسال سازمان نوسازی مدارس کشور انجام داد، اداره کل نوسازی مدارس استان یزد رتبه اول تخصیص و جذب اعتبارات عمرانی را در کل کشور بدست آورد، در حالی که در سال 94 ما رتبه 23ام را داشتیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد