Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

در اجرای طرح «مبارزه با ربا» در شهرستان ابرکوه انجام شد؛


دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه، از استرداد بیش از 70 میلیارد ریال اموال ربوی، در رسیدگی به 50 پرونده قضایی در شهرستان خبر داد.

به گزارش سرو ابرکوه؛ طرح مبارزه با ربا یکی از بزرگترین طرح هایی بود که جهت مبارزه با فسادهای مالی در شهرستان ابرکوه، اجرا شد. این طرح با همکاری دادگستری و اطلاعات ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه در سال 96 شروع شد و در حال حاضر نیز ادامه دارد.

محمد حسین ابراهیمی آهنگران دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه، مردی با نیروی جوانی به عنوان مدعی العموم با جدیت پیگیری و بررسی پرونده های قضایی با موضوع ربا را از اول شهریورماه سال 96 در دستور کار خود قرار داد.

ابراهیمی در مدت زمان کوتاهی که در سمت دادستانی در شهرستان ابرکوه خدمت کرد، منبع امید شهروندانی بود که بارها برای گرفتن حق فریاد زده بودند ولی کسی صدای آنها را نمی شنید.

وی در خصوص اجرای موفقیت آمیز طرح «مبارزه با ربا» در ابرکوه، پایان هفته گذشته در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد : هدف از اجرای قانون رعایت عدالت و گرفتن حق مظلوم از ظالم است. لذا هر مجری قانون برای اجرای قوانین اسلامی، نهایت تلاش و توانایی خود را به اجرا می گذارد.   

ابراهیمی بیان کرد : در این راستا تا اوایل اردیبهشت ماه سال جاری تعداد 131 پرونده قضایی با موضوع ربا در دادگستری شهرستان ابرکوه، ارجاع داده شد، که از این تعداد 50 مورد آن مختوم به رضایت، استرداد وجه نقد و اموال ربوی شد. چهار مورد به دادگاه کیفری، دو مورد صدور حکم و مابقی در حال رسیدگی است.

دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه، ضمن تأکید بر اینکه وظیفه همه عوامل قضایی، اجرای قانون است، تصریح کرد : از مجموع پرونده های مختومه ربا، مبلغ بیش از 7 میلیارد تومان وجه نقد و اموال ربوی در قالب ملک، زمین، ماشین سنگین، چک از متهمان ربا به شاکیان عُودت داده شد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد