Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مسئول امور عشایر استان یزد:


مسئول امور عشایر استان یزد گفت: تعداد هزار و سیصد خانوار عشایر در استان زندگی می کنند که از این تعداد 452 خانوار آنها در دو منطقه شهرستان ابرکوه و مابقی در خاتم مستقر هستند.

به گزارش سرو ابرکوه، صبح امروز حسن زارع مسئول امور عشایر استان یزد در جلسه فرمانداری ابرکوه، اظهار کرد: تعداد هزار و 300 خانوار عشایر در استان زندگی می کنند که از این تعداد 452 خانوار آنها در دو منطقه شهرستان ابرکوه و مابقی در خاتم مستقر هستند.

زارع با اشاره به بند ب ماده 6 قانون مالیات بر ارزش افزوده، گفت: اعتباراتی که به امور عشایر تخصیص داده شده است از اعتبارات ملی و استانی است. 60 درصد مالیات بر ارزش افزوده در شهر و 30 درصد آن در بخش روستاها هزینه می شد، که در حال حاضر این درصد با تعریف پروژه هایی شامل حال عشایر هم می شود.

وی افزود: از آنجا که در چند سال اخیر به دلیل اینکه آمار عشایر جز روستاییان محسوب می شود، تعداد آنها کمتر است، امیدواریم در سال 97 آمار دقیق تری از آنها تهیه کنیم، تا اعتبارات بیشتری به آنها اختصاص داده شود و در نهایت خدمات زیادتری در اختیارشان گذاشته شود.

سهم 25 درصدی عشایر در تولید گوشت و 30 درصدی صنایع تبدیلی کشور
مسئول امور عشایر استان یزد تصریح کرد: بخشی از اعتبارات هزینه ای و خدمات رسانی به کوچ نشینان که جهت امور عشایر در نظر گرفته شده است، در زمینه پرورش دام و زنجیره تولید گوشت قرمز سرمایه گذاری می شود، تا عشایر بیشتر فعال شوند.

زارع عنوان کرد: حدود 25 درصد پروتئین و گوشت و 30 درصد صنایع تبدیلی کشور از تولیدات عشایر است، لذا سیاست های سازمان عشایری کشور بر این است، که در بحث زنجیره تولید گوشت قرمز فعالیت داشته کند.

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا تسهیلات ارزان قیمت و کم بهره طولانی مدت و تسهیلات سرمایه در گردش صندوق توسعه ملی در اختیار عشایر قرار گرفته است.

زارع در پایان گفت: حدود 3 هزار تن نهاده های دامی در استان داریم که محدودیتی در توزیع آن بین عشایر نداریم.

جهت بالابردن سطح تولید و کمک به اقتصاد مقاومتی، از هر اقدامی برای عشایر دریغ نمی کنیم
محمد محامدی سرپرست فرمانداری ابرکوه، عنوان کرد: عشایر کم توقع ترین و زحمت کش ترین قشر جامعه هستند، که بیشترین سهم را در تولید دارند.

محامدی افزود: در همین خصوص در صورتی که روند دستگاه های اجرایی و پیچ و خم های اداری مانع فعالیت عشایر در کار و تولید است، اعلام آمادگی می کنیم که هر جا و در هر زمانی لازم است، دستشان را بگیریم و نسبت به بالابردن سطح تولید و کمک به اقتصاد مقاومتی کشور فعال باشیم.

هزینه کردن 9 درصد ارزش افزوده قبوض برق، در امور عشایر
مهدی غیب الهی رئیس جهاد کشاورزی ابرکوه، ضمن بیان درخواست تشکیل شورای عشایر و اختصاص صندوق انتخابات ویژه آنها در شهرستان گفت: دیدگاه ویژه نسبت به قشر عشایر و رسیدگی به امور آنها جهت رفع موانع و مشکلات ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: پیگیری های لازم جهت صرف 9 درصد ارزش افزوده قبوض برق، در امور آنها انجام شود، چرا که این اعتبار باید در مناطق محروم و کم برخوردار هزینه شود.

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد