Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

یادداشت/علی شمس


حامیان پر و پا قرص روحانی اکنون با طرح یک جمله «باید آقای روحانی استیضاح شود یا استعفا بدهد» از بار مسئولیت شانه خالی کرده و اعتماد مردم را لگدمال می‌کنند.

به گزارش سرو ابرکوه؛ در شرایط و اوضاع کنونی کشور طیف‌ها و جریانات مختلف سیاسی هرکدام دیدگاه و نظریه‌ای پیرامون برون‌رفت کشور از اوضاع نا به سامان اقتصادی ارائه می‌دهند. آنچه در همه این دیدگاه‌ها و نظریه‌ها مشترک است موضوع ناتوان بودن دولت در مدیریت کشور و اوضاع اقتصادی است.

اصلاح‌طلبان که یکی از حامیان اصلی روحانی در انتخابات دوره یازدهم و دوازدهم ریاست جمهوری بودند، در حال تلاش هستند تا از مسئولیت حمایت از روحانی شانه خالی کنند تا بتوانند در انتخابات سال 1400زمین‌بازی خود را حفظ کنند.

از همین رو جلال محمود زاده عضو فراکسیون امید از استیضاح روحانی و طرح عدم‌کفایت سیاسی در مجلس توسط اصلاح‌طلبان سخن گفته است.

گروهی بر این عقیده‌اند که تصمیم فراکسیون امید (نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس) نوعی سهم خواهی از رئیس‌جمهور تلقی می‌شود، چراکه با اعلام چند تن از مسئولین دولتی، روحانی در نظر دارد تا تعدادی از اعضای گروه اقتصادی خود را تغییر دهد. با توجه به این موضوع شاید اصلاح‌طلبان بخواهند با اهرم استیضاح بر دولت فشار آورده تا بتوانند حداقل یک کرسی از این تغییرات را به دست آورند. 

سید حسین موسویان یکی دیگر از افراد حامی روحانی است او در دوران دبیری شواری عالی امنیت ملی وی یکی از مشاوران برجسته او بود. 

موسویان شرایط اقتصادی کشور را مساعد ندانست و از روحانی خواست تا کرسی ریاست جمهوری را رها کرده و استعفا دهد.

او در کتاب خود به نام ایران و آمریکا گذشته شکست‌خورده و مسیر آشتی به دفاع همه‌جانبه از دیدگاه‌های اقتصادی و سیاسی او پرداخته است. وی با چرخش از دیدگاه قبلی خود در مصاحبه‌ای با روزنامه همشهری و خبرگزاری ایرنا که وابسته به دولت است، این مصاحبه را نقل کرده از آقای روحانی خواسته است که هر چه زودتر از مسئولیت خود استعفا داده و انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری برگزار کند. او دلیل این درخواست خود را چنین بیان می‌کند:

اگر قرار است در 3 سال آینده چنین وضعیتی داشته باشیم بهتر است روحانی فداکاری کرده و برای حفظ کشور انتخابات زودرس برگزار کند.

در نقد و تحلیل دیدگاه طرفداران استیضاح و استعفا دولت باید گفت؛ وقتی در ایام انتخابات تمام سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی وابسته به جریان اصلاحات و همچنین جراید و روزنامه‌های شما، محلی برای جولان وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی روحانی شده بود. چطور اکنون می‌خواهید با گفتن یک جمله باید آقای روحانی استیضاح شود یا استعفا بدهد، از بار مسئولیت خود شانه خالی کنید و اعتماد مردم را لگدمال کنید. شما تمام‌قد از شعارها و وعده‌های وی در ایام انتخابات دفاع کرده و در نشر و گسترش آنها  با توجه به اینکه می‌دانستید اکثریت این وعده‌ها عملی نیست و ضمانت اجرایی ندارد تلاش کردید.

اکنون بعد از گذشت 5 سال از عمر دولت مطبوعتان، باید به مردم پاسخگو باشید که چرا از وعده‌هایی حمایت کردید که مطمئن بودید قابلیت اجرایی شدن ندارند و همچنین از شرایط ایجادشده تورم و عدم ثبات بازار در دولت نهم و دهم انتقاد داشتید.

اکنون دولت مطبوع شما که خیلی از هم‌کیشانتان در این دولت مسئولیت دارند، شرایطی بدتر از آن دوران را ایجاد کرده‌اند مانند افزایش نرخ لحظه‌ای دلار، سکه و ...

و من الله توفیق
علی شمس اسفند آبادی

انتهای پیام/ف




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد