Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

واکنش دادستان یزد به اظهارات تابش:


دادستان یزد گفت: از نظر قانونی حوزه‌های قضایی در هر شهر و استان تعریف شده‌اند و صلاحیت مقامات قضایی هم مربوط به همان حوزه قضایی محل خدمت‌شان است.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از یزدرسا، علی اکبر شمس در پاسخ به اقدامات دادستانی پیرامون موضوع حمله به خط لوله آب یزد گفت: من ابتدا لازم می دانم که توضیحی کوتاه راجع به مطلبی که یکی از نماینده های محترم مجلس از روی ناآگاهی بیان کردند جهت اطلاع ایشان و مردم ارائه کنم.

وی افزود: از نظر قانونی حوزه‌های قضایی در هر شهر و استان تعریف شده‌اند و صلاحیت مقامات قضایی هم مربوط به همان حوزه قضایی محل خدمت‌شان است. لذا صلاحیت عمومی هر دادستان و هر مقام قضایی دیگر در حوزه قضایی است که خدمت می کند. صلاحیت بنده حقیر هم به عنوان دادستان مرکز استان است نه مدعی العموم استان یا دادستان استان یزد.

دادستان یزد اظهار داشت: من این را اصلاح کنم که بنده در شهر یزد و حوزه قضایی یزد دادستان هستم و مدعی‌العموم هم در حوزه صلاحیت شهر یزد است نه استان و خارج از استان و این مطلبی هم که دیروز مطرح شد که به عنوان مدعی‌العموم استان ما خارج از استان بتوانیم اقدامات قضایی انجام دهیم این مطلب اشتباه است.

شمس ادامه داد: لذا صلاحیت ما تابع محل خدمت ما است و با توجه به اینکه تعرض و جرمی که صورت گرفته در خارج از استان یزد است و بالتبع مقامات قضایی آن محل و دادستان محل باید به این جرایم ارتکابی رسیدگی کنند و برخورد قانونی صورت گیرد.

وی تأکید کرد: اما از باب اعلام دغدغه و وظیفه‌ای که بنده در مرکز استان داشتم درباره این موضوع تعرض‌های مکرر به خط لوله انتقالی، مکاتبات لازم را با خود آقای دادستان محترم کل کشور و معاون امنیت ایشان انجام داده‌ام. پیامدهای منفی این تعرض ها به دادستان محترم کل کشور منعکس شده که ایشان دستورات لازم را صادر فرموده اند و موضوع هم به وزارت کشور و هم مقامات قضایی آن استان منعکس شده است.  

دادستان یزد تصریح کرد: من همینجا از مقامات قضایی استان همجوار اصفهان و مقامات قضایی محلی درخواست دارم که این حق مفروضی که وجود دارد و خط انتقالی که است مقامات امنیتی سیاسی آن استان امنیت آن را برقرار کنند.

شمس خاطرنشان کرد: مشکلاتی که وجود دارد و مشکلاتی که مردم آن محل از باب خشکسالی دارند هم باید نماینده‌های محترم مجلس پیگیری کنند، اما بحث انتقال آب حقی است که از نظر تاریخی و قانونی برای استان تعیین شده است و امنیت آن را هم باید مقامات سیاسی امنیتی و قضایی استان اصفهان تأمین کنند.

وی در پاسخ به اینکه انعکاس این موضوع توسط مقامات قضایی یزد به مقامات قضایی کل کشور تا چه میزان مؤثر بوده گفت: به هر حال این مسئله به مرکز منعکس شده، لکن در کنار اعضای محترم شورای تأمین و مسئولین استان، ما هم پیگیر این موضوع هستیم و خود من باز هم در مرکز پیگیری خواهم کرد و ان‌شاالله با همدلی و همراهی مردم و همراهی با مسئولین و متولیان امر این مسئله حل خواهد شد.

گفتنی است تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی روز گذشته خواستار پیگیری قضایی موضوع تعرض به خط انتقال آب به استان یزد شده بود. بیشتر بخوانید...

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گفتگو گفتگو

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد