Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد مطرح کرد


فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: ترویج فرهنگ مجاهدت، ایثار، شهادت و زنده نگه داشته داشتن فرهنگ بازدارندگی و مقاومت در برابر دشمن از اهداف برگزاری اردوهای راهیان نور است.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از یزدرسا، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در نشست خبری به مناسبت روز ملی راهیان نور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که راهیان نور معدن عظیمی است که برای غنی‌سازی فرهنگ کشور بسیار مناسب است و باید از این معدن برداشت کرد، گفت: ترویج فرهنگ مجاهدت، ایثار، شهادت و زنده نگه داشته داشتن فرهنگ بازدارندگی و مقاومت در برابر دشمن از اهداف برگزاری راهیان نور است و کشور ما اکنون به این فرهنگ نیاز دارد.

سردار فتح الله جمیری با  تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن فرهنگ مقاومت عنوان کرد:  در 200 سال گذشته بخش‌های مختلفی از کشور طی جنگ‌ها و اختلافاتی که به وجود آمده از دست رفته است اما در این مدت تنها در هشت سال دفاع مقدس بود که با وجود قرار گرفتن تمام دنیا در مقابل ایران با مقاومت رزمندگان اسلام یک وجب از خاک کشور کم نشد.

وی  اظهار کرد: اقشار مختلف مردم با سفر به مناطق عملیاتی و حضور در اردوهای راهیان نور با خاطرات و ادبیات دفاع مقدس آشنا می‌شوند و این فرهنگ به نسل جدید و نوجوانان و جوانان منتقل می‌شود و برای نسل های آینده باقی می‌ماند و با توجه به نیازهای اساسی کشور برای این حرکت فرهنگی باید سرمایه‌های بزرگی صورت گیرد.

سردار جمیری با بیان اینکه سپاه این کار مهم فرهنگی را با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و اعزام دانش‌آموزان و دانشجویان انجام می‌دهد، افزود: راویان فتح که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند، پزشکان و پرستاران که همراه با گروه‌های مختلف به مناطق جنگی اعزام می‌شوند،  طلاب که بیشتر در زمینه مباحث اعتقادی و فرهنگی در این مناطق حضور می‌یابند و خادمین شهدا که بیشتر از جوانان و دانشجویان هستند و رانندگانی که در این زمینه فعال هستند همه همکار سپاه در این کار عظیم فرهنگی هستند و نقش زیادی را ایفا می‌کنند.

وی  اذعان کرد: هر ساله در تابستان که مناطق عملیاتی جنوب از شرایط آب و هوایی مساعدی برخوردار نیست، اقشار مختلف مردم و بسیجیان به مناطق عملیاتی در استان‌های کرمانشاه، کردستان و ایلام اعزام می شوند، اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی از مهرماه آغاز و تا بهمن ماه ادامه دارد، دانشجویان نیز از بهمن ماه تا اسفندماه راهی این مناطق می‌شوند و از نیمه اسفندماه  تا فروردین سال بعد از محلات اعزام صورت می‌گیرد و همزمان اقشار مختلف از جمله اصناف و کارمندان نیز به این مناطق اعزام می شوند.

جمیری با بیان اینکه در مجموع امسال نزدیک به 20 هزار نفر از استان یزد توسط سپاه الغدیر با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه به این مناطق اعزام شده و یا می‌شوند، افزود: دانش آموزان اکثریت و نزدیک به 12 هزار نفر از این آمار را به خود اختصاص می‌دهند و اعزام دو هزار دانشجو نیز در این مناطق از بهمن ماه آغاز شده است، از نخبگان نیز حدود 200 نفر  در این مناطق حضور دارند و نزدیک به شش هزار نیز به صورت عمومی راهی این مناطق می‌شوند.

وی با بیان اینکه هر ساله خانواده‌ها با امکانات و هزینه شخصی خود نیز در این مناطق حضور می‌یابند، ادامه داد: حضور در این مناطق برای عموم آزاد است و دارای شرط یا ممنوعیتی نیست و اردوگاه یزد نیز که از اردوگاه‌های خوب جنوب کشور محسوب می‌شود آماده ارائه امکانات و خدمات به مردم هست.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد عنوان کرد: نواقصی که شاید در اردوگاه یزد در مناطق عملیات جنوب دیده می‌شود رفع خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با حضور بیشتر و بهتر از سال‌های گذشته در اردوهای راهیان نور به 35 تا 40 هزار نفر در این مناطق خدمت رسانی کنیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد