Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

هشدار به ابرکوهی‌ها؛ سیم‌کارت‌های ثبت‌نام‌شده را مطالبه کنید


دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه، گفت : مجازات هرگونه سوءاستفاده و جرمی که مرتبط با سیم‌کارت‌های تلفن همراه باشد، در قبال فردی که سیم‌کارت به نام او صادر شده است، اجرا می شود.

محمدحسین ابراهیمی دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه، در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، در خصوص جرایمی که افراد با سیم‌کارت‌های تلفن همراه مرتکب می‌شوند، اظهار کرد : یکی از مواردی که موضوع بسیاری از پرونده‌های قضایی شده است، جرایم مرتبط به سوءاستفاده از سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری تلفن همراه است.

ابراهیمی خطاب به افرادی که بعضاً سیم‌کارت‌های متعددی ثبت‌نام می‌کنند، متذکر شد : چنانچه با این سیم‌کارت‌ها مزاحمت برای مردم، سرقت، کلاه‌برداری و جرم دیگری انجام شود، فردی که سیم‌کارت به نام او می‌باشد در قبال آن جرم مسئول است و مجازات آن نیز در قبال همان شخص اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد : لذا افرادی که چندین سیم‌کارت ثبت‌نام کرده‌اند و در حال حاضر در اختیار خود ندارند، از دفاتر خدماتی و مراکز مربوطه آن را مطالبه نمایند و درصورتی‌که سیم‌کارت در دسترس نیست پیگیری کنند، تا تکلیف آن مشخص و یا از رده خارج شود.

دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه، تأکید کرد : اولین کسی که در جرایم مرتبط با سیم‌کارت، به دادگستری احضار و محکوم می‌شود، فردی است که سیم‌کارت به نام او صادرشده است.

ابراهیمی در پایان هشدار داد : در پرونده‌های مربوط به جرایم مذکور، هیچ دفاعی مبنی بر اینکه سیم‌کارت در دست صاحب اصلی (شخصی که سیم‌کارت به نام او ثبت‌نام‌شده است) نیست، از افراد پذیرفته نیست.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد