Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه:


دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه گفت : معاملات صوری بنگاه‌های املاکی و خودروهای سبک و سنگین که منجر به احراز ربا شود، پذیرفته نیست و طبق قانون ربا با صاحبان آنها برخورد می‌شود.

به گزارش سرو ابرکوه، محمدحسین ابراهیمی دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه در جمع اصناف بسیجی شهرستان، با اشاره به آسیب‌های جدی گران‌فروشی، احتکار، کلاه‌برداری و کالاهای قاچاق اظهار کرد : صاحبان واحدهای تجاری باید مدنظر داشته باشند که بهانه عدم ارائه فاکتور و ادعای مبنی بر خرید فروشنده باقیمت زیادتر از درج‌شده روی کالا از واحدهای توزیع‌کننده، به‌هیچ‌وجه پذیرفته‌شده نیست.

قیمت اجناس همان قیمت درج‌شده بر روی کالا و فاکتور است
ابراهیمی بیان کرد : چنانچه قیمت اجناس گران‌تر از قیمت درج‌شده بر روی کالا به مصرف‌کنندگان عرضه شود، گران‌فروشی محسوب شده و برابر قانون با آنها برخورد می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه پاک کردن یا خط کشیدن بر قیمت کالاها، جعل به‌حساب می‌آید، گفت : نظارت و بازدیدهای سرزده از واحدهای تجاری، همچون هفته‌های گذشته، در آینده نیز انجام می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه افزود : برخورد با فروشندگان متخلف در مرحله نخست به‌صورت تذکر و اعمال مجازات جزئی و در مراحل بعدی قطعاً به‌طورجدی تر با معرفی اسامی آنها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی ادامه خواهد داشت.

ابراهیمی تصریح کرد : افرادی که نسبت به جرم گران‌فروشی پس از چندین دفعه تذکر و مجازات، مداومت کنند در مرحله چهارم شاهد نصب بنر و در مرحله پنجم با حکم پلمپ واحد تجاری خود مواجهه خواهند شد.

اعمال مجازات ربا برای معاملات صوری بنگاه‌های معاملاتی ابرکوه
وی، در بخشی از صحبت‌های خود به جرم رباخواری و مجازات سنگین آن اشاره کرد و گفت : معاملات صوری بنگاه‌های املاکی و خودروهای سبک و سنگین که منجر به احراز ربا شود، پذیرفته نیست و طبق قانون ربا با صاحبان و عاملان برخورد می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، ضمن هشدار مجدد به واحدهای تجاری فروشنده و توزیع‌کننده مواد مخدر و مشروبات الکلی، تأکید کرد : اصناف بحث پلمپ کردن واحدهای تجاری متخلف را جدی بگیرند، همچنان که تاکنون در شهرستان بدون هیچ مسامحه‌ای این قانون در چند مورد انجام شد.

حکم حبس برای واحد تجاری در ابرکوه به علت فروش اقلام غیربهداشتی و تولیدات دستی
این مقام قضایی، بابیان این مطلب که رعایت نکات بهداشتی توسط اصناف لازم و ضروری است، گفت : در بازرسی اخیر برای یکی از واحدهای تجاری به علت فروش اقلام غیربهداشتی و تولیدات دستی، پرونده تهدید علیه بهداشت عمومی تشکیل و مجازات این بزه تا یک سال حبس اعلام شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد : در مقابل تنبیه اصناف متخلف، طرح تشویق فروشندگان نمونه که شرایط قانونی را رعایت می‌کنند، برگزار و به مردم معرفی خواهند شد.

گفتنی است در این گردهمایی اصناف که به همت مسئول کانون بسیج اصناف شهرستان ابرکوه، برگزار شده بود، علی فاتحی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه، از حضور پررنگ اصناف بسیجی شهرستان در تمام صحنه‌های انقلاب که نقشی انکار ناپذیر دارند، تقدیر کرد.
در پایان جلسه نیز از تعدادی اصناف بسیجی نمونه ابرکوه تقدیر شد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد