Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مژده سلامت برای شهروندان بخش بهمن؛


رئیس شبکه دامپزشکی ابرکوه، با اعلام آغاز طرح ساماندهی واحدهای قصابی و برچسب گذاری گوشت ها در بخش بهمن، گفت : اهالی این منطقه از خریداری گوشت های بدون لیبل بهداشتی دامپزشکی، خودداری کنند.

به گزارش سرو ابرکوه، طرح ساماندهی واحدهای قصابی و لیبل گذاری لاشه های استحصالی دام جهت مصرف در بخش بهمن شهرستان ابرکوه، آغاز شد.

دکتر علی فاتحی نیا رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه، در این خصوص در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار کرد : پیرو مصوبات سومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان و اهمیت سلامت مصرف کنندگان، زمینه کشتار دام های بخش بهمن در کشتارگاه ابرکوه فراهم شد.

فاتحی نیا گفت : لاشه های گوشت پس از بازرسی بهداشتی و شرعی در کشتارگاه ابرکوه، با مهر و لیبل دامپزشکی به وسیله ماشین سردخانه دار، جهت توزیع به واحد های قصابی مجاز واقع در بخش بهمن منتقل و به صورت بهداشتی عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد : لیبل های درج شده بر روی لاشه های گوشت دام های سبک و سنگین، در این طرح که از چند روز اخیر اجرایی شده است، به عنوان شناسنامه لاشه دام می باشد که دارای مشخصات نام کشتارگاه، تاریخ تولید، تاریخ مصرف و شرایط نگهداری است.

رئیس شبکه دامپزشکی ابرکوه، یادآور شد : پیش از این کشتار دام در بخش بهمن، خارج از کشتارگاه و به صورت غیر بهداشتی انجام می شد، که با شروع طرح فوق اهالی این بخش می توانند گوشت های سالم و بهداشتی تهیه و مصرف کنند.

وی با ابراز امیدواری، به اینکه با اجرای این طرح شاهد کاهش بیماری های مشترک بین انسان و دام هستیم، گفت : تغییر رنگ قرمز به سبز یا قهوه‌ای یا خاکستری و ایجاد یک لایه‌ لزج و چسبناک، استشمام بوی غیر طبیعی در محل اتصال گوشت به استخوان، از دست رفتن قوام گوشت و نرم و لزج شدن آن، تغییر رنگ چربی گوشت و استشمام بوی بد، است.

فاتحی نیا، ضمن هشدار به شهروندان ابرکوه و بخش بهمن جهت پرهیز از خرید گوشت فاقد مهر و لیبل بهداشتی دامپزشکی، تأکید کرد : در صورت مشاهده تخلفات در این حوزه، موارد را با شماره ۰۳۵۳۲۸۳۸۱۳۱ گزارش کنید.

وی خاطر نشان کرد : طی یک ماه گذشته افرادی که به کشتار غیر مجاز دام اقدام کرده بودند، شناسایی و طی یک مرحله اخطارهای لازم به آنها داده شد، که در صورت تکرار این تخلفات، پیگرد قانونی متوجه آنها خواهد بود.

فاتحی نیا در پایان، از همکاری شهرداری ابرکوه و شبکه بهداشت و درمان شهرستان، پیگیری بخشدار بخش بهمن و تاکید فرماندار ابرکوه جهت هر چه زودتر اجرایی شدن این طرح، تشکر کرد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد