Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

یادداشت/


یکی از همراهان ابرنیوز در یادداشتی نوشت: آقای وزیر پروژه ای (تفت- ابرکوه- سورمق) که در ابرکوه افتتاح می کنید کامل نیست!!

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از ابرنیوز، "آقای وزیر پروژه ای که افتتاح می کنید کامل نیست!! " نوشته یکی از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.


امروز وقتی خبرها را مرور میکردم به خبر سفر وزیر محترم راه وشهرسازی به استان یزد و افتتاح دو پروژه در ابرکوه به نقل از مدیر کل راه و شهرسازی استان برخوردم که راه ابرکوه- مروست و تفت-ابرکوه- سورمق در کنار چهار پروژه دیگه در سطح استان بود.


هر چند نمیتوان زحمات دولتهای فعلی و قبلی را در اجرای این پروژه ها نادیده گرفت ولی نکته ای سخت ذهنم را مشغول کرد.


در مورد پروژه راه مروست- ابرکوه زیاد نمی دانم و مسیرم نبوده ولی در مورد مسیر تفت-سورمق حداقل در محدوده ابرکوه پروژه کامل نیست. اگر شما از سورمق به سمت یزد حرکت کنید در تمام نقاط مسکونی این جاده مسیر خود را از داخل مناطق مسکونی جدا کرده است ولی در ابرکوه همچنان از مسیر قدیمی و از دل شهر میگذرد و مشکل هنوز پابرجاست.


مشکلی که بارها از مسئولین محلی در مورد آن شنیده ایم و نه تنها خسارتهای مالی برای شهر در برداشته بلکه تلفات جانی نیز در پی داشته است.
هنوز یادمان نرفته که در محل تقاطع بلوار کشاورز با بلوار جمهوری کامیون تریلی کشی وارد منزلی مسکونی شد و چند نفر از همشهریانمان را در همان حوالی با تصادف در موارد مختلف  از دست دادیم.


تا آنجایی که خبرها به گوش میرسد کلیه تملکات زمین مورد نیاز دو باند کنار گذر ابرکوه انجام شده و حتی پلهای آن نیز احداث شده ولی سالهای سال است اقدامی برای اجرای باند دوم آن نشده است. این در حالیست که وقتی به شهرهای همجوارمان در استان یزد (تفت) و استان فارس(آباده) میرویم با کمربندیهای جدید و کاملی روبرو میشویم ولی در ابرکوه سالهاست به نتیجه نرسیده است.


در هر صورت پیشنهاد میکنم که لااقل تعداد پروژه های افتتاحی را از دو به سه افزایش داده و به جای پروژه تفت- ابرکوه- سورمق بنویسیم پروژه تفت- ابرکوه و ابرکوه – سورمق. 


ضمنا انشالله کنار گذر ابرکوه هم در آینده تکمیل خواهد شد.

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد