Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه، گفت : زیاده گویی های وزیر خارجه آلمان مبنی بر اینکه که اروپا نمی‌تواند بدون خواسته آمریکا برجام را اجرا کند و ایران نباید در برجام کم بگذارد، نشانگر این حقیقت است که به فرموده رهبر معظم انقلاب نباید به اروپا اطمینان داشت و دل خوش کرد.

به گزارش سرو ابرکوه؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبههای نماز ابرکوه، با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد : آقای آبه تلاش داشت صداقت آمریکا را برای پیشنهاد مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران مطرح کند، که با اظهارات رهبری، دروغ بودن اظهارات آمریکایی ها برایش روشن شد.

حجت الاسلام حسینی گفت : ایشان به نخست وزیر ژاپن اظهار داشتند؛ که ترامپ شایسته مبادله پیام نیست و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد. کدام عاقلی با آمریکا که یک بار زیر توافق قطعی زده و به تعهداتش عمل نکرده است، مجددا در همان موضوع مذاکره می کند.

امام جمعه ابرکوه افزود : اینکه ترامپ می گوید؛ قصد تغییر رژیم را ندارد دروغ است، زیرا تا کنون او و رؤسای جمهور پیشین نتوانسته اند این کار را بکنند نه اینکه نخواسته اند.

آمریکا که چند هزار کلاهک هسته‌ای دارد صلاحیت اظهار نظر برای ایران را ندارد
وی تأکید کرد : به مقتضای فتوای رهبری ساخت سلاح هسته ای اساساً حرام است و ایران به دنبال آن نیست و اگر هم بود، آمریکا با چند هزار کلاهک هسته‌ای، صلاحیت اظهار نظر، اجازه دادن یا ندادن این موضوع را ندارد.

حسینی تصریح کرد : کشور ژاپن نیز که در طول ۴۰ سال پس از انقلاب به عنوان یکی از کشورهای مهم جهان و آسیا، روابط اقتصادی خود را با ایران حفظ کرده است اگر قصد گسترش این روابط را دارد، باید اراده قاطع خود را نشان دهد و تحت تاثیر فشارهای آمریکا قرار نگیرد.

زیاده گویی های وزیر خارجه آلمان بنا بر اظهارات رهبری نشانه قابل اعتماد نبودن اروپا است
امام جمعه ابرکوه، با اشاره به سفر بیهوده ماس وزیر خارجه آلمان که همراه با زیاده گویی بود، گفت : اظهارات وی مبنی بر اینکه که اروپا نمی‌تواند بدون خواسته آمریکا برجام را اجرا کند و ایران هم نباید از برجام کم بگذارد، خود نشانگر این حقیقت است که به فرموده رهبر معظم انقلاب نباید به اروپا اطمینان داشت و یا دل خوش کرد.

وی افزود : واکنش قاطع وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر اینکه ایران بر اساس اقدام طرف‌های مقابل در توافق برجام آماده است تا تعهدات خود را بیشتر کاهش دهد یا تعهداتی را که متوقف کرده از سر بگیرد، شایان تقدیر است و این مواضع انقلابی موجب شد که ماس با دست خالی به کشورش بازگردد. زیرا اساسا اروپا در غرب آسیا هم نقش موثری ندارد.

جهاد سازندگی؛ نهادی انقلابی و مولود انقلاب است
حسینی در بخشی از خطبه ها به ۲۷ خرداد سالروز تشکیل جهاد سازندگی در سال ۵۸ اشاره کرد و گفت : جهاد یکی از نهادهای انقلاب و حدیث جهاد؛ حدیث انقلاب و مولود انقلاب است. کارنامه این نهاد تا کنون سراسر خدمت و فعالیت بوده و در دوران دفاع مقدس به عنوان سنگرسازان بی سنگر از مدافعان کشور، نظام و انقلاب بودند.

این مقام مسئول بیان کرد : امروز نیز این جهادگران گمنام و بی نشان در عرصه تولید به ویژه در بخشش زراعی و محصولات باغی فعالیت دارند و امیدواریم بتوانند بیش از پیش زمینه دلگرمی کشاورزان را فراهم کرده و روحیه سادگی و جهادی خود را حفظ کنند.

وی، در پایان ضمن گرامیداشت 26 خرداد سالروز شهادت مجاهدان فی سبیل الله از جمعیت موتلفه اسلامی و ۲۹ خرداد وفات حضرت عبدالعظیم حسنی، گفت : وی از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) و از مشاهیر، علماء، ثقات و فضلا است که در زهد و ورع زبانزد خاص و عام بود.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد