Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

خطیب جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه گفت: دولت باید بی واهمه با مفسدان دانه درشت به تقابل بر خیزد و برای ایجاد امنیت اقتصادی از پوستین شعار درمانی خارج شود.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه شهرستان ابرکوه در خطبه های اولین نماز جمعه این شهرستان در ماه مبارک رمضان، با اشاره به اینکه سلامتی مادی و معنوی جامعه در گرو سلامتی اقتصادی است گفت: فقر، بدبختی و تبهکاری را به دنبال دارد و اموری مانند اسراف و رفاه طلبی که سوغات فرهنگ غرب است، آسیب بزرگی را به شیرازه سلامت مادی و معنوی جامعه می زند.

نسخه درمان دردهای جامعه عمل به اقتصاد مقاومتی است
حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه نسخه درمان دردهای جامعه عمل به اقتصاد مقاومتی است افزود: از شاخصه های اقتصاد مقاومتی حمایت از کالای بومی، کارآفرینی، کاهش نرخ بیکاری، اصلاح الگو و مدیریت در مصرف، بومی گرائی در مصرف با خرید کالای ایرانی است.

وی با انتقاد از تغییراتی که در زندگی مردم یزد ایجاد شده، افزود: مردم یزد در گذشته با سخت زیستی در کویر انس گرفته و امید و نشاط داشتند، اما کجا رفت آن قناعت، سخت کوشی و شکرگذاری که وجود داشت؟

حسینی با بیان اینکه چرا عده ای معتقدند که نشاط در بین مردم یزد وجود ندارد تصریح کرد: عده ای چون کنسرت و رقص و آواز را نمی توانند به صورت علنی داشته باشند احساس غم می کنند، چون نمی توانند آشکارا مستی داشته باشند و ماهم می گوئیم به جهنم که نمی توانند.

وی تاکید کرد: اشرافی هایی که مورد حمایت لابی های قدرت و ثروت در کشور هستند نبض اقتصادی جامعه را در دست گرفته تا همه را تابع خود کنند، اینان فکرشان به کدخدای دهکده جهانی و به خارج دوخته شده و تا زمانی که در مناصب قدرت هستند امیدی به امنیت اقتصادی وجود ندارد، زیرا هر روز دلار یا جنسی دیگر را نوسان قیمت داده و ثبات اقتصادی جامعه را بر هم می زنند.

امنیت اقتصادی در گرو خروج دولت از پوستین شعار درمانی است
حسینی لازمه ایجاد امنیت اقتصادی را خروج دولت از پوستین شعار درمانی دانست و گفت: دولت باید بی واهمه با مفسدان دانه درشت به تقابل بر خیزد.

خطیب جمعه ابرکوه در بخش دیگر از سخنان خود به بحث خروج ترامپ از برجام پرداخت و گفت: این اقدام ترامپ غیرقابل اعتماد بودن آمریکا را حتی برای متحدینش به نمایش گذارد.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: اعلام حمایت کشورهای اروپائی از برجام و صدور بیانیه مبنی بر حمایت سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس از منافع ایران، باید این تضمین تعهدآور برای منافع ایران باشد که اگر روزی منافع ملی خط قرمز ما در معرض تهدید قرار گرفت، بحث خروج از برجام توسط ایران نیز کلید خواهد خورد.

وی برجام را حاصل مذاکره دوازده ساله ایران با 6 کشور و توافق مهم بین المللی که امضاء تمامی اعضای دائم شورای امنیّت سازمان ملل متحّد را دارد، عنوان کرد و گفت: اظهارات رئیس جمهور فرانسه نشان داد که هم پیمانان آمریکا شریک دزد و رفیق قافله اند و لذا ایران باید سناریوی خود را با دادن ضرب الاجلی زمانی به اروپا نشان دهد تا بهره مندی کامل از منافع برجام را ببرد وگرنه برای ماندن ایران در برجام دلیلی باقی نمی ماند.

امام جمعه ابرکوه انتخابات موفقیت آمیز پارلمان عراق را اوّلین تجربه موفق حکومت و دولت این کشور پس از داعش دانست که با وجود تهدید تروریست ها در آرامش کامل برگزار شد.

وی افزود: از طرفی این انتخابات نمایش گر چهره عراق متحّد شد و نقشه خائنان تجزیه و یا طائفه گرائی را خنثی کرد.

انتهای پیام / ک
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد