Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:


عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: من فکر می‌کنم این چندهفته‌ای که گفتند خودش تبدیل به یک فرصت‌سوزی بزرگتری می‌شود که این برای کشور ما جز ضرر چیز دیگری در پی نخواهد داشت.

به گزارش سرو ابرکوه،  حسین علی حاجی دلیگانیعضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار یزدرسا در واکنش به خروج ترامپ از برجام گفت: من معتقدم که بحث اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها یک نوع تقسیم کاری است که بین خودشان انجام داده‌اند و در واقع هیچ تفاوتی در این موضوع با هم ندارند منتها الان بنا شده که آمریکا به این شکل این نقش را ایفا کند و اروپا نقش دیگری داشته باشد.

حسین‌علی حاجی‌دلیگانی افزود: اما سر انجام این‌ها با هم و به موازات هم پیش خواهند رفت و دولت هم نبایستی فریب اروپایی‌ها را بخورد؛ همان‌طور که ما به آمریکایی‌ها بی‌اعتماد بودیم، از همین جهت به اروپایی‌ها هم اعتمادی نداریم. آن‌ها هم در گذشته نشان داده‌اند که در سیاست‌هایشان رو راست نیستند.

وی با اشاره به لزوم تدابیر برای مقابله با اقدام آمریکایی‌ها اظهار داشت: به نظر من بهترین راهکار قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام مصوب 21/ 07/94 است. یعنی همان قانونی که متأسفانه ظرف 20 دقیقه تصویب شد، اما اگر همان را هم ما الان مبنا قرار بدهیم، می‌تواند پاسخی به این مسئله باشد.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: خصوصا ماده سه که در صورت عدم پایبندی طرف مقابل در زمینه لغو مؤثر تحریم‌ها یا بازگرداندن تحریم‌های لغو شده یا وضع تحریم‌ها تحت هر عنوان دیگر، دولت را مکلف کرده که رصد کند و اقدامات متقابل در جهت احقاق حقوق ملت ایران را انجام بدهد و همچنین همکاری داوطلبانه را متوقف کند.

وی تصریح کرد: از آن طرف هم دولت مکلف شده که سریعا برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران را ساماندهی کند به طوری که ظرف مدت دو سال ظرفیت غنی‌سازی کشور 190 هزار سو افزایش پیدا کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: یعنی الان با این لطفی که ترامپ به ملت ایران کرد دولت از همان روز اول بعد از خروج آمریکا از برجام می‌بایست این ایجاد ظرفیت غنی‌سازی را به 190 هزار سو افزایش بدهد و این به نظرم من بهترین راهکاری است که برای این موضوع وجود دارد.

حاجی‌دلیگانی در واکنش به اظهارات رئیس مجلس در رابطه با اینکه چندهفته‌ای به اروپایی‌ها فرصت می‌دهیم، گفت: این همان مطلبی است که دولت هم همین را گفت اما ما معتقدیم که این نوعی فرصت‌سوزی است.

وی افزود: من فکر می‌کنم این چندهفته‌ای که گفتند خودش تبدیل به یک فرصت‌سوزی بزرگتری می‌شود که این برای کشور ما جز ضرر چیز دیگری در پی نخواهد داشت.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد