Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

در بازدید سرزده از اصناف ابرکوه؛


مسئولین ذی‌ربط ابرکوه در حین بازرسی از یکی واحد تجاری شهرستان، انبار مواد غذایی را به علت احتکار و موارد دیگر پلمپ کردند.

به گزارش سرو ابرکوه؛ شب گذشته در بازدید سرزده مسئولین از یکی از فروشگاه‌های بزرگ مواد غذایی شهرستان، انبار این فروشگاه با حضور رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی ابرکوه پلمپ شد.

محمدحسین ابراهیمی دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه، در این بازدید در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد : یکی از اصناف تعداد زیادی اجناس به قیمت گذشته ازجمله رب گوجه‌فرنگی، تن ماهی و کنسروهای مختلف، دستمال‌کاغذی، مواد شوینده و بهداشتی در انبار خود احتکار کرده و عرضه نشده بود، که درب آن پلمپ شد.

ابراهیمی افزود : عدم ارائه فاکتور، فروش برخی کالاهای قاچاق و رعایت نکردن نکات بهداشتی از دیگر تخلفاتی بود، که در این بازرسی مشاهده شد و طبق قانون مجازات با صاحب فروشگاه برخورد خواهد شد.

وی، با تأکید بر اینکه اجناس احتکار شده با برنامه‌ریزی و نظارت دستگاه ذی‌ربط در آینده نزدیک به نرخ مصرف‌کننده (قیمت درج‌شده بر روی کالا) بین مردم توزیع خواهد شد، گفت : بازدید و نظارت بر اصناف تا ایام عید به‌طور مستمر، در قالب گروه‌های مختلف بسیجیان آموزش‌دیده، به‌صورت محسوس و نامحسوس در سطح شهرستان ادامه خواهد داشت.

قانونی با عنوان اجناس مرجوعی در بهداشت وجود ندارد
مریم دهقان‌پور مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان، گفت : در بازدید انجام‌شده تعدادی اقلام تاریخ‌مصرف گذشته صورت‌جلسه شد تا هفته آینده جمع‌آوری و معدوم شود.

دهقان‌پور، با اشاره به اینکه صاحب مغازه مدعی بود این اجناس مرجوعی است، تأکید کرد : در قانون بهداشت چیزی با عنوان مرجوعی (اجناسی که به تولیدکننده یا واحد توزیع‌کننده بازگردانده می‌شود) وجود ندارد.

وی تصریح کرد : لذا انبار مواد غذایی فوق به دلیل اقلام قاچاق، اجناس احتکار شده، کالاهای تاریخ‌مصرف گذشته، رعایت نکردن اصول بهداشتی و برخی موارد دیگر، پلمپ شد.

گفتنی است این بازدید با حضور رئیس و بازرس اداره صنعت، معدن و تجارت ابرکوه انجام شد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد