Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

نویسنده ابرکوهی:


نویسنده و محقق ابرکوهی گفت: بهترین راه بررسی اهداف انقلاب، توجه به آرمان های انقلابیون در اوایل تشکیل جمهوری اسلامی است.

به گزارش سروابرکوه، به مناسبت ایام الله دهه فجرحوزه علمیه خواهران کوثر ابرکوه نشستی با عنوان فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی ایران برگزار کرد.

دکتر محمد رضا بابایی جانباز و محقق ابرکوهی در این نشست اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی جهان به دو دسته  سلطه گر وسلطه پذیر تقسیم می شد و امام(ره) با انقلاب و شعار زیر بار سلطه نرفتن؛ این دو روند را تغییر داد.

بابایی افزود: بهترین راه بررسی اهداف انقلاب توجه به آرمان های انقلابیون سال های اولیه انقلاب است.

وی با بیان اینکه اهداف انقلاب کنندگان در ایران در دو شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» خلاصه می شود بیان کرد: در سال های قبل از انقلاب، همزمان با این که مردم در خیابان ها این دو شعار را سر می دادند از هدف امام در شکست حکومت شاهنشاهی سوال شد و ایشان در پاسخ فرمودند که ما می خواهیم جمهوری اسلامی تشکیل دهیم.

وی به تشریح این دو شعار پرداخت و تاکید کرد: استقلال بدین معنا بود که ما می خواهیم خودمان برای کشورمان تصمیم بگیریم.

بابایی ادامه داد: رفراندوم نظام اسلامی تنها انتخاباتی بود که در دو روز برگزار شد و اگر امروز شاهد ضعف هایی هستیم از نظام نیست، بلکه از مجریان است.

نویسنده کتاب های دفاع مقدس در ابرکوه تصریح کرد: زمانی می توان دولت را اسلامی نامید که همه دولتمردان در چارچوب حکومت اسلامی عمل کنند، همانطور که حضرت امام فرمودند که اگر تفکر اشرافی بر حاکمان استوار شد فاتحه ی انقلاب خوانده شده است.

وی در پایان افزود: انقلاب در سیستم جمهوری فقط به صندوق رای ها و نه حرکت ها بستگی دارد.

انتهای پیام/ ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد