نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اگر کسی بر طبل اختلافات بکوبد قطعا خائن است


به گزارش سرو ابرکوه سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با آفتاب ری اظهار داشت : ما ولی امر مسلمین را فصل الخطاب همه گفتمان ها ،تعیین تکلیف ها و اعلام مواضع می دانیم و همه دلسوزان انقلاب و نظام و همه کسانی که در جبهه خودی قرار دارند باید بیانات مقام معظم رهبری را فصل الخطاب کار خود قرار دهند .

نماینده مردم شهرستان پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر رفتار فریبکارانه مقامات آمریکایی و نقش حامیان مذاکره با آمریکا اظهار داشت رهبری به خوبی پیام صریح و دندان شکن خودرا اعلام کرد و در واقع به همه آنها که دنبال برقراری با امریکای جنایتکار هستند هشدار داد که اینها دروغ می گویند و در بیانشان صادق نیستند بنابراین موضوعیت مذاکره با آمریکا نباید با ساده لوحی روبرو شود .

سیدحسین نقوی گفت : نکته بعدی بیانات مقام معظم رهبری راجع به مسائل داخل کشور بود که ایشان تحلیلی دقیق ، منصفانه و درست از حوادث اتفاق افتاده ارائه فرمودند و تکلیف همه را صریح و روشن و شفاف مشخص کردند .

وی افزود : از این به بعد اگر کسی ،گروهی ،جبهه ای، جناحی ،نهادی و قوه ای بخواهد باز هم بر طبل اختلاف بکوبد قطعا خائن محسوب شده و تکلیف خائن در نظام مقدس جمهوری اسلامی مشخص است .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : باید همه دست برادری و اتحاد و یکپارچگی و وحدت به هم بدهیم و همه قوا در کنار هم و همه مسئولین در کنار ملت ، انشاءالله بتوانیم به مشکلات رسیدگی کنیم و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را رفع نموده و همچنین به نحو احسن زمینه خدمتگذاری دولت اسلامی را به ملت مسلمان ایران فراهم کنیم .

وی در ادامه افزود : من به عنوان نماینده مردم در مجلس اعتقاد دارم امروز نیاز کشور وحدت و یکپارچگی است و نباید به مسائل اختلاف برانگیز دامن زد .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به استیضاح وزیر کار و امور اجتماعی اظهار داشت : بنده این کار را غلط می دانستم و وقتی که طرح استیضاح را آوردند که من امضا کنم عرض کردم که این کار غلط است و در این شرایط زمانی و آن هم در مورد وزیری که تقصیری در این زمینه ندارد نباید این استیضاح مطرح می شد اما به هر حال مطرح شد و دیدیم که در منظر مقام معظم رهبری این کار غلطی بود .

وی افزود: بعد از بیانات مقام معظم رهبری رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه ای که هم از طرف خود و هم از طرف قاطبه نمایندگان و حتی نمایندگان استیضاح کننده بود اعلام کردند که آنچه که ایشان فرمودند را فصل الخطاب میدانیم و از آنچه که اتفاق افتاده مجلس عذرخواهی می کند و قطعا از این به بعد قطعا در همان چارچوبی که مقام معظم رهبری ترسیم فرمودند مجلس حرکت خواهد کرد.

سیدحسین نقوی ادامه داد : امروز در مجلس بیانیه ای آماده شده است که فکر می کنم تقریبا همه نمایندگان این بیانیه را امضا می کنند که به مقام معظم رهبری عرض کردند که ما بیان حضرتعالی را فصل الخطاب می دانیم .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود : نمایندگان استیضاح کننده نیز در حال تهیه متنی هستند که در آن اعلام خواهندکرد به آنچه که مقام معظم رهبری فرمودند مطاع هستند .

سیدحسین نقوی اظهار داشت : در شرایط کنونی باید تحلیل و شناخت خود را نسبت به مشکلات ، اولویت بندی ها و مسائل داخلی و همچنین شناخت و درک درست از توطئه ها و هدف های دشمنان باید قوی باشد یعنی باید خوب بفهمیم که دشمنان ما چنگ و دندان به ما نشان می دهند .

در مقطعی که دشمنان ملت دارند به ماچنگ و دندان نشان می دهند عقل ،شرع ،عرف و اخلاق حکم می کند در این شرایط همه با هم متحد باشیم و در مقابل دشمن مشترک همه با هم برادر باشیم و این برادری و اتحاد را تقویت بکنیم .

وی همچنین در ادامه افزود : در داخل هم ما با شرایط سخت اقتصادی روبرو هستیم اگر شناخت و درک ما ازاین مسائل قوی و درست باشد و مسائل را درست درک کنیم زمینه سازی وحدت و عمل به توصیه های مقام معظم رهبری فراهم می شود.

حسینی ادامه داد : باید منیت را پشت سر گذاشت ، باید تاسی کنیم به حضرت امام و شهدای انقلاب اسلامی که از همه آن چه در دنیای فانی بود گذشتند و رفتند.

وی افزود : باید قانون را محور کار قرار دهیم . قانون تکلیف همه امور و همه جایگاه ها را مشخص کرده اگر همه بر محور قانون حرکت کنیم فکر می کنم که اقدام عملی برای وحدت صورت خواهد گرفت.

نقوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند « من فعلا نصیحت می کنم » تصریح کرد : اگر کسی ،گروهی یا جریانی بخواهد این بداخلاقی را ادامه دهد حتما مقام معظم رهبری تکلیف آنها را روشن خواهد کرد و حتما امت اسلامی و ملت بزرگ ایران تکلیف خود را با این آدم ها ، جریانات واحتمالا قوه و دستانی که بخواهد تخطی کند مشخص خواهند کرد .

وی افزود:به هر حال این بیان مقام معظم رهبری در این مقطع هشدار بود اما باید همه توجه داشته باشند که اگر به این تذکر گوش فرا ندهند تکلیف آن ها به نحو دیگری در آینده تعیین خواهد شد .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح موضوع مذاکره از طرف آمریکا اظهار داشت:هدف آمریکایی ها فریب بین المللی است آنها می خواهند افکار عمومی جهان فریب دهند .

سیدحسین نقوی در خصوص مذاکره با آمریکا عنوان کرد : مذاکره با آمریکا موضوعی است که صرفا در حیطه اختیارات مقام معظم رهبری است و هیچکس و هیچ نهاد و ارگان و دستگاه دیگری حق ورود به این موضوع را ندارد.

نقوی در پایان خاطرنشان کرد: انرژی هسته ای و بهره برداری صلح آمیز از انرژی هسته ای از حقوق اساسی و مسلم ملت ایران است و ما تحت تاثیر هیچ فشار، تهدید و تحریمی از این حق ملت ایران عبور نخواهیم کرد و به حمدالله امروز هم تکنولوژی هسته ای ما و هم ظرفیت ها و توان اقتصادی و مدیریتی کشور تا اندازه ای است که هیچ قدرتی سلطه گر و هیچ مانعی نتواند سد ایجاد کند و یا در اراده ملت ایران خللی ایجاد کند ما در کسب تکنولوژی هسته ای و بهره برداری از انرژی صلح آمیز هسته ای مصمم هستیم .