Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام‌جمعه ابرکوه:


امام‌جمعه ابرکوه گفت: دولت در دو سال باقی‌مانده از خدمتش، باید مسائل مهم کشور را اولویت‌بندی و پیگیری کند و نباید گرفتار آفات جناحی و مسائل فرعی شود.

به گزارش سرو ابرکوه؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: تاکنون 12 دولت پس از انقلاب، جهت خدمت به ملّت و پیشبرد همه‌جانبه کشور روی کار آمده، گر چه در مواردی گرایش‌های سیاسی، سرعت این قوه اجرایی را در نیل به اهداف کمتر کرد اما جهت‌بخشی‌های رهبر انقلاب، بسیاری از کاستی‌ها را جبران نمود.

حجت‌الاسلام حسینی داشتن دولتی در تراز انقلاب را انتظار ملت عنوان کرد و گفت: دولت در تراز انقلاب، دولتی است که به سمت تحقق ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور حرکت کند و نیز بتواند گام‌های درستی در مسیر چهل‌ساله گام دوّم انقلاب بردارد.

وی افزود: التزام عملی به شعارها، حمایت از نیروهای انقلابی، تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای آن بانشاط کاری، قدرت و احساس مسئولیت، از دیگر ویژگی‌های دولت در تراز انقلاب است.

حسینی، عمل به توصیه‌های رهبری در مقابله با رانت‌خواری، جلوگیری از فساد اداری و اقتصادی، نظارت دقیق بر عملکرد دستگاه‌ها برای جلوگیری از شکل‌گیری کانون‌های فساد خیز، دل نبستن به بیگانگان، مدیریت جهادی و تلاش شبانه‌روزی با روحیه انقلابی، ساده زیستی، ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و پاسداری از عزت ملّی، رعایت بیت‌المال را از مهم‌ترین ویژگی دولت اسلامی عنوان کرد.

دولت در دو سال باقی‌مانده از خدمتش، مسائل مهم کشور را اولویت‌بندی و پیگیری کند/ لزوم توجه به رونق تولید
وی با تأکید بر اینکه دولت در دو سال باقی‌مانده از خدمتش، باید مسائل مهم کشور را اولویت‌بندی و پیگیری کند گفت: نباید گرفتار آفات جناحی و مسائل فرعی شد و خصوصاً به دو اولویت اصلی کشور یعنی اقتصاد و فرهنگ باید توجه کرد.

امام‌جمعه ابرکوه به لزوم توجه دولت به نیاز کشور برای پیشروی در رونق تولید پرداخت و گفت: آمارها نشان می‌دهد که مطالبه رهبری در جلوگیری از واردات بی‌رویه هنوز محقّق نشده است.

وی افزود: نظام بانکی کشور، نظامی بیمار است و مطالبه رهبری جهت جلوگیری از سوءاستفاده‌های بانکی محقق نشده است.

حجت‌الاسلام حسینی با تأکید بر اینکه بانک مرکزی باید مشکلات نظام ربوی و مفاسد بانکی را حل کند بیان داشت: لایحه اصلاح نظام بانکی به فرموده رهبری که چهار سال طبق قرار به مجلس برود هنوز مورد اقدام قرار نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: برای بانک‌ها در نظام ایران اسلامی زشت است که حاضر به دادن وام‌های ضروری کم‌بهره و یا قرض‌الحسنه به نیازمندان نباشد و فقط به دنبال منافع خود با دادن وام با بهره کمرشکن به مردم باشند.

عدم توجه بانک‌ها به وضعیت اقتصادی خانواده‌ها/ بانک‌ها سیرند و از اقشار ضعیف خبر ندارند!
حسینی با انتقاد از عدم توجه بانک‌ها به وضعیت اقتصادی خانواده‌ها گفت: سیاست‌گذاران بانک مرکزی، اقشار ضعیف را که قدرت خرید ندارند و باسیلی صورت خود را سرخ نگه می‌دارند، مأیوس و گرفتار می‌کنید! شما راست می‌گویید، چون سیرید و خبر از گرسنه ندارید!

خطیب جمعه ابرکوه اولویت دوم مسائل کشور را فرهنگ برشمرد و گفت: هنوز عزم جدی از متولیان فرهنگی، در وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات و دستگاه‌های نظارتی کشور به‌صورت محسوس نمی‌بینیم.

بی‌پروایی متولیان و دولتمردان در سه دهه گذشته را عامل ایجاد ولنگاری فرهنگی/ همه در اجرائی شدن قانون حجاب شانه خالی می‌کنند!
وی البته بی‌پروائی متولیان و دولتمردان در سه دهه گذشته را عامل ایجاد ولنگاری فرهنگی دانست و گفت: امروز مهار این اسب افسارگسیخته دشوارتر شده است.

حجت‌الاسلام حسینی حجاب را یک حکم شرعی و قانونی برشمرد و گفت: گویا همه در اجرائی شدن این قانون شانه خالی می‌کنند!
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه امروز با حمله همه‌جانبه دشمنان و بیگانگان در عرصه فرهنگی بیان کرد: باید مسئولین فرهنگی مانع نفوذ اقدامات سازمان‌یافته ضد فرهنگی و ضد ارزشی در تولیدات فرهنگی، هنری، سینمائی، کتاب و تئاتر شوند.

فروپاشی خانواده‌ها هدف صهیونیسم بین‌الملل
امام‌جمعه ابرکوه به سالروز نزول سوره هل اتی در 24 ذی‌الحجه اشاره کرد و گفت: خانواده از ناحیه صهیونیسم بین‌الملل در معرض فروپاشی و نابودی قرارگرفته، است و باید هم مسئولان و هم خانواده‌ها متوجه باشند.

وی تأکید کرد: موبایل، سی دی، ماهواره‌ها و... توپخانه جنگ علیه بنیان خانواده است، باید دست سیاه آمریکا و موساد اسرائیل را در پشت‌صحنه ضدیت با عفاف و ایمان دید و از ورطه فساد دور شد.

انتهای پیام/ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد