Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مسئولان به داد سینما فرهنگ ابرکوه برسید؛


مسئول سینما فرهنگ ابرکوه، گفت : تنها سینما ابرکوه در شرایط نامناسبی قرار دارد و از فیلم های آن استقبال نمی شود، چنانچه مسئولین به دادش نرسند، باید فاتحه آن را خواند.

امیرحسین خاموشی مسئول سینما فرهنگ ابرکوه، در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه ضمن ارائه مختصری از فعالیت‌های هنری خود در زمینه تئاتر اظهار کرد : سال 1380 همکاری خود را با اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آغاز کردم و پس از آن در سال 94، تنها سینما ابرکوه با اکران فیلم محمد رسول الله آغاز به کار کرد.

خاموشی خاطر نشان کرد : پس از شروع کار سینما فرهنگ با مدیریت جواد عادل رئیس اداره ارشاد و سپس اسماعیل اخلاقی در بخش خصوصی، بهمن ماه 94 مسئولیت سینما را بر عهده گرفتم.

وی گفت : از مشکلات اساسی و اولیه سینما شهرستان این است که سالنی که برای راه اندازی سینما در نظر گرفته شده، چند منظوره است و اداره فرهنگ و ارشاد با توجه به شرایط خاصی که دارد، در مناسبت های مختلف برای اجرای برنامه ها به صورت رایگان در اختیار نهادها و دستگاه های اجرایی درخواست کننده، قرار می دهد.

مسئول سینما فرهنگ ابرکوه، عنوان کرد : این در حالی است که ادارات شهرستان حاضر نیستند در قبال این کار حتی پوستر تبلیغاتی فیلم های سینما را در تابلو تبلیغات خود نصب کنند.

خاموشی، با اشاره به اینکه اخیراً سینما فرهنگ جزیی از سینما تیکت کشور شده است و در ماه های آینده لابی سالن و اپلیکیشن (جهت رزرو آنلاین بلیط) هم راه اندازی می شود، گفت : نبود فضا و شرایط کافی و لازم برای تبلیغ فیلم هایی که اکران می شود و عدم استقبال مردم از آن، مشکلات سیستم صوتی، کهنگی و کیفیت پایین سیستم پخش فیلم، نور، فرسودگی صندلی ها، از دیگر مشکلات قابل توجه تنها سینما شهرستان ابرکوه است.

وی، با بیان اینکه برای جذب بیشتر قیمت بلیط ها افزایش نداشته است، تصریح کرد : حتی به دلیل ظرفیت کم سینما که مجهز به تعداد ۱۵۵صندلی است، فیلم ها در دو سانس اکران می شوند، ولی باز هم مراجعه کنندگان به دلیل ضعف تبلیغاتی انتقاد می کنند.

خاموشی، ضمن تشکر از همکاری خوب بنیاد شهید و امور ایثارگران و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در زمینه اکران فیلم «به وقت شام»، ادامه داد : سینما یکی از مکان های فرهنگی برای پُر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان است، لذا از مسئولین می خواهیم که بیشتر جهت جذب آنان همکاری کنند.

مسئول سینما ابرکوه، تأکید کرد : چنانچه همکاری های لازم و اعتبارات کافی در اختیار داشتیم، می توانستیم با ایجاد فضا جهت راه اندازی بازی های کامپیوتری و مسابقات فوتبال، افراد را از فضای آسیب پذیر مجازی و شبکه های ماهواره ای و اینترنتی دور کنیم.

وی یادآور شد : معمولاً فیلم های طنز و کمدی از استقبال بیشتری در ابرکوه برخوردار است، ولی تا کنون «محمد رسول الله» پر فروش ترین فیلم سینما شهرستان ابرکوه بوده است.

خاموشی در پایان تأکید کرد : چنانچه این روند عدم استقبال و نحوه تبلیغات که همکاری بیشتر دستگاه های مربوطه شهرستان همچون شهرداری (جهت استفاده از تابلو ها و بیلبردهای تبلیغاتی سطح شهرستان) را می طلبد، ادامه یابد باید فاتحه تنها سینما ابرکوه را خواند.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد