Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام‌جمعه ابرکوه:


امام‌جمعه ابرکوه گفت : حتی در صورت ادامه مذاکره با اروپایی‌ها در بحث برجام، نباید معطّل بسته آنها بمانیم بلکه باید کارهای فراوان و لازم در داخل را دنبال کنیم.

به گزارش سرو ابرکوه؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه، ظهر امروز پنجم مرداد هم‌زمان با اقامه اولین نماز جمعه کشور، در خطبه‌های نماز اظهار کرد : این سنت دیرپای محمدی (ص) و علوی پس از قرن‌ها تعطیلی، هم‌زمان با پیروزی انقلاب به امر حضرت امام خمینی (ره) به امامت مرحوم آیت‌الله طالقانی، مجدداً حیاتی دوباره یافت.

نماز جمعه دژ مستحکم نظامی جمهوری اسلامی ایران است
حجت‌الاسلام حسینی گفت : امام راحل نماز جمعه را بزرگ‌ترین عنایت حق‌تعالی به جمهوری اسلامی ایران دانستند، چون از ابتدا تاکنون به‌عنوان دژی مستحکم در برابر تهدیدات دشمن بوده، هست و همواره تجلی عینیت سیاست و دیانت، حاکمیت مشروع و رمز مقاومت ملت ایران خواهد بود.

خطیب جمعه ابرکوه افزود : نماز جمعه در ایران حتی در سخت‌ترین شرایط تعطیل نشد و برخلاف خواست دشمن همواره به‌عنوان محور وحدت، انسجام و پشتوانه نظام و انقلاب اسلامی بوده است.

نماز جمعه واجب مخیّری است
وی تصریح کرد : خطبه‌های نماز جمعه، جزئی از نماز است که جایگزین دو رکعت از نماز ظهر می‌شود. لذا حرف زدن بین خطبه‌ها مذموم است و اعاده نماز ظهر به فتوای همه مراجع کمترین ضرورتی ندارد، بلکه آن را عملی مستحبی می‌دانند که حکم نماز نافله دارد و نمی‌توان در اعاده قصد وجوب کرد.

حسینی عنوان کرد : نماز جمعه در زمان حضور امامان معصوم (ع) حکم وجوب عینی دارد و در زمان غیبت مستحب نیز واجب است به وجوب تخییری، یعنی مخیّر است که نماز جمعه بخواند یا نماز ظهر را بخواند.

امام‌جمعه ابرکوه اذعان کرد : این فریضه گسترده و هدایتگر، به لطف خدا و عنایات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، همواره مسیر بالندگی کشور، مصالح و منافع شهرستان را طی کرده و به‌عنوان مهم‌ترین پایگاه عبادی سیاسی جهت حضور مردم در عرصه حمایت از انقلاب و نظام اسلامی است.

عناصر قدرت نظام؛ پشتوانه‌ای برای دستاوردهای سیاسی و دیپلماسی است
وی در بخشی از خطبه‌ها با اشاره به دیدار سفرا و نمایندگان ایران در خارج از کشور با مقام معظم رهبری، گفت : ایشان تأمین و حفظ منافع ملی را هدف اصلی سیاست خارجی ایران خواندند.

حسینی اضافه کرد : رهبر انقلاب در مورد بایدها و نبایدهای دیپلماسی تأکید کردند : می‌توان باروحیه انقلابی و دیپلماسی هوشمندانه و هدفمند؛ روابط خارجی را گسترش داد و عناصر قدرت نظام را به پشتوانه‌ای برای دستاوردهای سیاسی و دیپلماسی تبدیل کرد.

برای ادامه فعالیت‌های هسته‌ای نباید منتظر بسته اروپایی‌ها بمانیم
وی با تأکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی بخش اساسی سیاست خارجی و نمای بیرونی نظام جمهوری اسلامی است، گفت : حتی در صورت ادامه مذاکره با اروپایی‌ها در بحث برجام، نباید معطّل بسته آنها بمانیم بلکه باید کارهای فراوان و لازم در داخل را دنبال کنیم.

این مقام مسئول، با گرامیداشت 6 مرداد روز ملی مهارت و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، خاطرنشان کرد : این آموزشگاه در شهرستان برای خواهران و برادران جوان و مستعد که جویای کار هستند، به‌صورت رایگان حرفه‌آموزی می‌کند.

حسینی ادامه داد : شایسته است جوانان عزیز از ظرفیت‌ها و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در این مراکز برای مهارت‌یابی و آینده شغلی خود استفاده کنند.

آمریکا و اسرائیل آروزی اجرای طرح یهودی‌سازی قدس، را به گور می‌برند
وی در پایان گفت : تصویب طرح نژادپرستانه کشور یهود توسط رژیم اشغالگر قدس، که در سایه حمایت‌های همه‌جانبه ترامپ از اسرائیل و سکوت و بی‌تفاوتی دولت‌های خائن و دست‌نشانده عرب صورت گرفته محکوم است.

امام‌جمعه شهرستان مطرح کرد : آرزوی آمریکا و اسرائیل برای اجرای این طرح که باهدف یهودی‌سازی قدس، تغییر ماهیت فلسطین و تثبیت موقعیت متزلزل و نامشروع اسرائیل است، به گور خواهد رفت.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد