Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

یاداشت/محمدحسین رمضانی؛


با گذشت دو سال از اجرای برجام، تنها چیزی که نصیب کشور ما شده است، واردات بی رویه و تعطیلی کارخانه ها و رشد بیکاری در کشور است!

به گزارش سرو ابرکوه، با گذشت دو سال از اجرای برجام، تنها چیزی که نصیب کشور ما شده است، واردات بی رویه و تعطیلی کارخانه ها و رشد بیکاری در کشور است!

رهبر معظم انقلاب در بهمن ماه سال1392 با ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، همه دستگاه ها را به اقتصاد مقاومتی با رویکردی جهادی، انعطاف پذیر، فرصت ساز، مولد، درون‌زا، پیشرو و برون‌گرا فرخواندند، اما در عین حال دولت تمام توان و توجه خود را معطوف به غرب و کدخدا کرد و دلبستگی عجیبی به مذاکرات پیدا کرد و مردم را چهار سال، با مذاکرات سرگرم کرد!

در صورتی که اقتصاد مقاومتی، تنها راه حل مشکلات اقتصادی در کشور ما است و بارها رهبر معظم انقلاب نسبت به این مساله تذکر داده اند.

متاسفانه برخی از مسئولین ما، نگاهشان به مقام رهبری، یک مقام تشریفاتی است، در صورتی که ولایت فقیه بر همه امور مسلمین ولایت مطلقه دارد و دستگاه های اجرایی و نظارتی و قضایی همه باید به دستورات ایشان عمل کنند!

و اگر به فرامین رهبر معظم انقلاب از همان سال 1392 گوش فرا داده می شد، امروز وضع کشور این نبود و در آستانه چهل سالگی انقلاب که می بایست شاهد رشد و بالندگی اقتصادی در کشور باشیم، با بحران های اقتصادی و نارضایتی عمومی مواجهه نمی شدیم.

برجام؛ راه را برای واردات بی رویه باز کرده است و امروز اکثر مواد و کالاهایی که وارد کشور می شوند، مشابه داخلی دارند، مثلاً واردات علوفه، یونجه و سویا یکی از افتخارات مسئولین کشور ما در سال گذشته بود!

واقعاً برای کشور ما که در هشت سال دفاع مقدس با همه سختی ها در مقابل ابرقدرت ها ایستادگی کرد و با تکیه بر توان داخلی توانست به رشد و توسعه مطلوب برسد، امروز زیبنده است که افتخار مسئولین کشور ما وارداتی شود که مشابه داخلی آن وجود دارد؟

مسئولین الان هم حاضر نیستند، به مردم صادقانه بگویند؛ برجام خسارت محض بوده است.

و آقای عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره بعد از مدت ها ناپدید شدن، در برنامه تلویزیونی جهان آرا، ظاهر می شود و می گوید: مسئله اصلی ما رفع تحریم نبود؛ بلکه دستاورد بزرگ برجام به رسمیت شناخته شدن فعالیت هسته‌ای ایران بود!

چطور برجامی که آفتاب تابان بود و قرار بود تمام مشکلات اقتصادی کشور با آن حل شود، فقط تنها دستاوردش به رسمیت شناختن فعالیت هسته ای شد؟

امروز رئیس جمهور به جای اینکه در موضع پاسخگویی باشد، حالت اپوزیسیونی می گیرد و می گوید باید صدای مردم را شنید!

اتفاقاً ما هم همین را می گوییم؛ باید صدای جوانی که از بیکاری و بی خانمانی جذب شبکه ها و کانال های بیگانه می شود را شنید!

باید صدای مردم زلزله زده کرمانشاه که بعد از چندماه در سرمای زمستان بی مسکن سر می کنند را شنید!

باید صدای مالباختگان موسسات مالی را شنید!

باید صدای تولیدکنندگان و بیکارشدگان کارخانجات را شنید!

مشکل امروز کشور این است که خوب حرف می زنیم، اما خوب عمل نمی کنیم!

و اما پایان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال هستیم، نه از تولید خبری هست و نه از اشتغال!

محمدحسین رمضانی
ابرکوه
1396/11/13

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد