Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیر حوزه علمیه کوثر ابرکوه:


مدیر حوزه علمیه کوثر ابرکوه گفت: قرار نیست فتنه 88 اولین و آخرین حربه دشمنان برای از میان برداشتن نیروهای انقلابی باشد.

لیلا حاتمی زاده مدیر مدرسه علمیه کوثر ابرکوه در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه پیرامون لزوم توجه به حادثه 9 دی اظهار کرد: برای اینکه این حادثه بزرگر را بشناسیم و به عظمت آن پی ببریم باید خود قضیه فتنه و بصیرت کالبدشکافی شود.

حاتمی زاده افزود: حقیقت فتنه این است که در این زمان، چنان حق و باطل با هم آمیخته می شود که براحتی نمی توان حق را که خالص است از باطل ناخالص تشخیص داد؛ بسان طلایی که ناخالصی دارد و در نگاه ظاهری خالص مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه ابراز تشخیص حق از باطل در فتنه ها، بصیرت است، افزود: بصیرت یعنی مشاهده دقیق حوادث، تفکر عمیق،  تدبر همه جانبه ابعاد آن و سنجیدن مسائل پیرامون حوادث، لذا امری است درونی چنانچه امیر المومنین(ع) می فرمایند: فانما البصیر من سمع فتفکر و نظر فابصر.

معرفت به امام عصر موثرترین عامل بصیرت است
این مقام مسئول به نقش عوامل متعدد در کسب بصیرت اذعان کرد و ادامه داد: مهمتریمن و موثرترین عامل، حرکت در مسیر توحید و ولایت است، معرفت صحیح به امام زمان در هر عصر، چنان بصیرتی به انسان می دهد که در سخت ترین و پیچیده ترین فتنه ها، حق را به راحتی تشخیص می دهد، چنانچه امام صادق(ع) فرمودند که فتنه ها مثل آفتاب برای شیعیان روشن است، آن هم فتنه های آخرالزمان که در شدت سختی آن، احادیث متعددی داریم.

مدیر مدرسه علمیه کوثر ابرکوه با تاکید بر اینکه قرار نیست فتنه 88 اولین و آخرین حربه دشمنان برای از میان برداشتن نیروهای انقلابی باشد گفت: اهمیت این جریان از این جهت است که این فتنه برآیند تمام فتنه هایی بود که دشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای این ملت بکار بسته بود و جریانی شد که نظام اسلامی را تا لبه پرتگاه جلو برد.

مهمترین ویژگی حماسه 9 دی مردمی بودن آن است
وی افزود: اگر روشنگری، بصیرت افزایی و مدیریت فوق العاده قوی مقام معظم رهبری(مدظله) نبود، می رفت که توطئه دشمنان به نتیجه برسد.

مدیر حوزه علمیه خواهران ابرکوه مردمی بودن حماسه 9 دی را عامل تمایز آن از سایر حماسه ها در طول تاریخ انقلاب برشمرد و افزود: این روز یوم الله است چرا که مردم ایران اسلامی در این روز خجسته، بدون دعوت از طرف شخص یا سازمانی و به صورت کاملا خودجوش در صحنه حاضر شدند و وحدت ملی حول ولایت فقیه تجلی یافت.

وی خاطر نشان کرد: آنچه در فتنه 88 اهمیت دارد این است که از قبل طراحی شده و همزمان با انتخابات در قالب مطرح نمودن ادعای دروغ تقلب، چهره خود را نشان داد.

با گذشت 8 سال از این رویداد هنوز عده ای ابعاد دقیق فتنه 88  را نمی دانند
این مقام علمی در ابرکوه با تاکید بر اینکه با گذشت 8 سال از این رویداد هنوز عده ای ابعاد دقیق این حادثه را نمی دانند گفت: درخواست تجدید نظر کاندیداها که توسط عده ای انجام می شود بدلیل بی اطلاعی است، اگر باطن این جریان واکاوی شود، قطعا در فتنه های بعد بصیرت عمومی افزوده  شده و نظام اسلامی نباید دوباره تاوان سنگینی پس دهد، چنانچه برجام نوعی مکمل فتنه 88 بود.

حاتمی زاده در بخش دیگر از سخنان خود به درس هایی که از این رخداد تاریخی می توان گرفت پرداخت و افزود: از آنجا که دشمن و جبهه باطل لحظه ای از تلاش برای نابودی جبهه حق باز نمی ایستد پیروان حق، همواره باید هوشیار  بوده و بصیرت خود را که در هر شرایطی مسیر را برای انسان روشن می سازد، تقویت کنند، و بصیرت جز حول ولایت فقیه ماندن حاصل نمی شود.

دشمن کاملا به نقش محوری ولایت در بی نتیجه ماندن فتنه 88 پی برده است
وی افزود: تنها دشمن به نقش بی بدیل رهبر انقلاب در مهار فتنه سال 88 ایفا پی برده و لذا نوک پیکان خود را به همین سمت نشانه رفته است و  اکنون وظیفه ماست که روشنگری کنیم و فتنه های دشمن علیه ولایت فقیه را در نطفه خاموش کنیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران ابرکوه با تاکید بر اینکه فتننه های جدید بسیار پیچیده تر از این جریان در راه است، گفت: اما درسی که امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به ما دادند این بود که دشمن را بشناسیم و شاخص این است هر جا دشمن خشنود و مشغول تعریف و تمجید است، آنجا باید توقف نمود و مرزبندی با دشمن را شفاف کرد.

انتهای پیام / ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد