Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

خطیب جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه گفت: در زمان کنونی که ضرورت تأسی به سیره پاک حضرت زهرا(س) در سایه حاکمیت جاهلیت مدرن بیشتر احساس می شود، برخی از متولیان کشور، فرهنگ فاطمی را مهجور کرده اند.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: حضرت زهرا(س)، عمر کوتاه اما پر برکت خود را به فرهنگی بزرگ تبدیل کرد و فرهنگ فاطمی ارزشی به بهای همه تاریخ حیات انسانیت دارد.

وی بیان کرد: آن بانوی بزرگوار نه فقط برای زنان، بلکه برای همگان سرمشق زندگی و سازگاری با شرایط سخت زندگی است و باید دفاع از حریم امامت و ولایت را در مکتب آن حضرت جستجو کرد.

برخی از متولیان کشور، مروج فساد شده اند
حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه تلاش14 قرن دشمنان برای محو فرهنگ فاطمی تاکنون سازنده نبوده، افزود: در زمان کنونی که ضرورت تأسی به سیره پاک حضرت زهرا(س) در سایه حاکمیت جاهلیت مدرن بیشتر احساس می شود، برخی از متولیان کشور، فرهنگ فاطمی را مهجورکرده و به بی حجاب ها و عروسک های متحرک آمریکائی، اجازه می دهند به ارزش های دینی ما چوب حراج بزنند و با بی بندوباری و اباحی گری خود مروج فساد باشند.

امام جمعه ابرکوه در بخش دیگر از سخنان خود به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در طی این ۴۰ سال انواع چالش های اقتصادی و اجتماعی از سوی دشمنان و بدخواهان برای کشور بوجود آمد تا معیشت و آرامش عمومی مردم را از بین ببرند اما مردم آگاه ایران با بصیرت کافی در برابر همه این تهدیدها مقاومت کردند.

خطیب جمعه ابرکوه ضمن دعوت از آحاد مردم جهت حضور حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن  بیان کرد: همه مردم خصوصاً جوانان و نوجوانان با حضور گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، خواب شیطانی دشمنان را آشفته خواهند کرد و امسال قدرتمندتر از گذشته با عزم راسخ خود مثلث شوم آمریکا، انگلیس و اسرائیل را به خاک مذلت خواهند نشاند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه حضور حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن امسال، پیامی مهم برای دوستان و دشمنان خواهد داشت تاکید کرد: تجربه چهل ساله مقاومت ملت انقلابی، مملو ازدستاوردهای گران سنگی است که می تواند چراغ راه آینده انقلاب و کشور باشد.

ایران با 40 سال مقاومت، به الگویی برای همه ملت ها در سراسر دنیا تبدیل شده است
امام جمعه ابرکوه با بیان اینکه مقاومت ملت ایران باعث تقویت جبهه های مقاومت در لبنان شده است بیان کرد: اگر تا دیروز آمریکا می‌گفت تمام گزینه ها روی میز است، امروز و در ۴۰ سالگی انقلاب، حزب الله لبنان می گوید همه گزینه های مقاومت روی میز است و این نشان می دهد که آمریکای ابرقدرت و شکست ناپذیر را به کلکسیون شکست تبدیل کرده است. 

وی در بخش دیگر از سخنان خود به بحث چهل سالگی انقلاب در ابرکوه و پیشرفت های شهرستان در بخش راهداری پرداخت و گفت: قبل از انقلاب راه مواصلاتی در حوزه ابرکوه ۴۳ کیلومتر با روکش آسفالت سرد بود و اکنون ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه و ۷۰ کیلومتر راه اصلی ۳۰ کیلومتر راه فرعی داریم.

حسینی افزود: قبل از انقلاب ساختمان اداره راهداری با دو نگهبان و در حد یک راهدارخانه بین راهی بود، اما اکنون ساختمان اداره ۱۶۰ متری در دو طبقه با داشتن ۱۶ دستگاه وسیله راهسازی است.

وی به تجهیزات این اداره اشاره کرد و گفت: در بخش حمل و نقل ۲۳۷۰ دستگاه کمپرسی، تریلی وکامیون با6 شرکت حمل و نقل فعالیت دارند و۱۶ دستگاه اتوبوس با دو ترمینال مسافربری هم حمل و نقل مسافران را انجام می دهند.

حجت الاسلام حسینی به وضعیت مسکن قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب بر مسکن مردم در شهر و روستا، نظارت و حمایتی نبود؛ اما بعد از انقلاب برای روستاییان و با هدف حمایت از آنان به امر امام(ره) بنیاد مسکن تاسیس شد.

وی ادامه داد: در این مدت در ۳۴ روستای شهرستان طرح هادی برای عمران، آبادانی، بهسازی و آسفالت جاده صورت گرفت و بیش از ۱۷۰۰قطعه زمین به واجدین شرایط واگذار و ۱۲۰۰۰جلد سند مالکیت برای  اماکن مردم صادر شد و ۱۵۰۰قطعه زمین برای ساخت مسکن مهر با پرداخت تسهیلات به صاحبان خانه ها صورت گرفت.

انتهای پیام / ک
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد