Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام‌جمعه ابرکوه:


امام‌جمعه ابرکوه، گفت : متأسفانه گاهی مجریان جشن‌ها نسخه کلان‌شهرها را در مراسم ابرکوه پیاده می‌کنند و چنان اجرایی دارند، که گویا در پاریس برنامه اجرا می‌کنند.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه، در خطبه‌های نماز امروز، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع) اظهار کرد : دگراندیشانی که به بهانه نشاط اجتماعی، عزاداری اهل‌بیت (ع) را برنمی‌تابند، دانسته یا ندانسته در خدمت دشمنان دین هستند.

نشاط واقعی؛ همان نشاط معنوی پس از گریه بر مظلومیت اهل‌بیت (ع) است
حجت‌الاسلام حسینی گفت : اینان اگر اندکی معرفت به ساحت مقدس معصومین (ع) داشتند، می‌فهمیدند که نشاط واقعی، نشاط معنوی است که پس از گریه بر مظلومیت آنها و تخلیه غم‌های دل، به شکرانه کسب پاداش معنوی و سعادت آخرتی به دست می‌آید.

وی افزود : من نمی‌دانم در وزارت بهداشت و درمان چه خبر است که وزیری می‌آید و از سرداران علم و قلم و حرم می‌نالد و وزیر بعدی هم گریه بر اهل‌بیت (ع) را موجب افسردگی می‌خواند.

فارغ‌التحصیلان کشورهای غربی نباید سکان‌دار مسئولیت‌های کلیدی شوند
حسینی، بابیان اینکه خدا به ما رحم کند اگر این افکار غربی مسلک سرنوشت کشورمان را به بگیرند، گفت : سکان‌داران کابینه دولت نباید فارغ‌التحصیلان کشورهای غربی باشند که آورده‌های دانش و فکری‌شان برگرفته از فرهنگ غربی است، که نشاط جامعه و جوانان را در سوت، کف، رقص و حرکات موزون جمعی و راه‌حل مشکلات و معضلات اجتماعی را، حضور زنان در ورزشگاه‌ها و اماکن مختلط می‌دانند.

وی، ضمن گلایه از نوع پوشش و برخورد برخی مجریان برنامه‌های مختلف بیان کرد : برخی از این مجریان مگر چه بدی و آسیبی از صلوات بر محمد و آلش دیده‌اند که شعائر دینی را پشت سر می‌اندازد و فقط سوت و کف و دست‌های گرم و نازنین و چشم‌های زیبای مخاطب را ورد زبان خود می‌سازند؟!

برخی مجریان چنان اجرایی دارند که گویا در پاریس برنامه اجرا می‌کنند
امام‌جمعه ابرکوه، خاطرنشان کرد : متأسفم از اینکه گاهی مجریان جشن‌ها نسخه کلان‌شهرها را در مراسم ابرکوه پیاده می‌کنند و مجریان بومی را هم مسخ هویت کرده چنان اجرایی دارند، که گویا در پاریس برنامه اجرا می‌کنند.

حسینی ضمن ابراز امیدواری از اینکه این تذکرات موجب رعایت حرمت شئونات در شهر دارالسعاده ابرکوه شود، گفت : همیشه مدافع نشاط مردم بوده و هستم اما با مرز شکنی و بی‌توجهی به مبانی دینی دمساز نیستم.

وی افزود : کارهایی مثل پوشیدن لباس جلف مجریان خانم، دوچرخه‌سواری دختران، سوت و کف‌هایی که قرآن مجید آن را با تعبیر مکاءً و تصد در سوره انفال آیه 35 نام‌برده و این حرکت‌ها را میراث جاهلیت بیان می‌کند، شأن و منزلت دینی و سابقه دیرین و پرافتخار شهرستان را مخدوش می‌کند.

ایمان و ارزش‌های دینی و اخلاقی رمز موفقیت زندگی مشترک
حسینی در آستانه سالروز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) گفت : این ازدواج و ثمره آن نماد عینی یک خانواده الهی است. خانواده‌ای ساده اما بر نهایت عشق و محبت استوار بود. در مراسم جشن این زوج، سازوآواز، اورکست و رقص و فساد نبود! مراسمی با سرودخوانی و ابراز شادمانی اما بدون گناه بود.

امام‌جمعه ابرکوه، یکی از علل طلاق و بی‌ثباتی‌ها در زندگی زوجین را گناه و معصیت عنوان کرد و گفت : چرا بااین‌وجود می‌خواهیم زندگی بنیان دار و شیرین داشته باشیم، مگر می‌شود روی زمین شن زار بدون شالوده و بنیان، ساختمان ساخت؟
این مقام مسئول تأکید کرد : ایمان، ارزش‌های دینی، اخلاقی، اعتقادی و التزام عملی به دستورات خدا رمز موفقیت در زندگی همه ما است.

حقوق بشر ابزار کشورهای استعمارگر برای رسیدن به منافع خودشان است
وی اذعان کرد : نام‌گذاری روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، اقدامی مناسب در تقابل با حقوق بشر دروغین آمریکایی و غربی است. امروز مردم دنیا به این حقیقت رسیده‌اند که حقوق بشر ابزاردست کشورهای زورگو و استعمارگر است تا با استفاده از آن به‌عنوان حربه‌ای برای سلطه بر کشورهای ضعیف و متوسط استفاده کنند و از کشورهای ناقض حقوق بشر همچون عربستان به خاطر تأمین منافعشان دفاع کنند.

حسینی ادامه داد : امروز در انظار عمومی جهانیان، جلوه عینی حقوق بشر آمریکایی و غربی در سوریه، افغانستان، عراق، یمن، بحرین، فلسطین، سودان و لیبی خودنمایی می‌کنند که کشتن کودکان و زنان بی‌گناه به آوارگی و بی‌خانمان کردن میلیون‌ها مسلمان بی‌گناه برایشان عادی و روزمره شده است. مسئول مستقیم و غیرمستقیم تمام بحران‌های دنیا، آمریکا است.

با سقوط پهباد و توقیف نفت‌کش، قدرت کاذب آمریکا و انگلیس نابود شد
خطیب جمعه ابرکوه، با اشاره به ائتلاف دریایی دشمنان علیه ایران که طرحی از پیش شکست خوره است، گفت : این بدبخت‌های به بن‌بست رسیده، در برابر قدرت دریایی ایران و اقتدار سپاه با توقیف کشتی انگلیسی و سقوط پهباد آمریکایی به دست‌وپا افتاده و نمی‌توانند قدرت‌نمایی و کاسبی کنند.

وی افزود : لذا از طرفی پمپئو آرزوی گفتمان مستقیم با مردم ایران را دارد تا اکاذیبش را بیان کند از طرفی اقدام به ایجاد ائتلاف دریایی می‌کنند که از سوی کارشناسان، طرحی غیرممکن و ناکارآمد است.

حسینی تصریح کرد : همچنین هم‌پالکی‌های آمریکا و انگلیس حاضر به ائتلاف نشدند چون دیدند این دو کشور در برابر اقتدار ایران قادر به دفاع از خودشان نیستند و در اوج عجز و ناامیدی اقدام به تحریم وزیر امور خارجه کشور ما کردند.

وی، ضمن محکوم کردن حرکت نابخردانه تحریم وزیر خارجه که ناشی از عجز آمریکا است، گفت : طرح سبک‌سرانه مذاکره یک بازی مسخره سیاسی است و گفتمان مقاومت تنها راه رسیدن به قله پیروزی در عرصه دیپلماسی است.

اهمیت شیر مادر برای نوزاد
حسینی در پایان به هفته جهانی شیر مادر اشاره کرد و افزود : بهره‌مندی نوزاد شیرخوار از شیر مادر برای ما تکلیف شرعی، عرفی و عقلی است و ازنظر پزشکی برای سلامت حال و آینده و رشد و پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها در جوانی و میان‌سالی اثربخش است و کودک از درجه هوشی بیشتری بهره‌مند خواهد شد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد