Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتواکارگاه دهمین المپیاد نانو در پژوهش سرای دانش آموزی شهید میربقایی ابرکوه برگزار شد.

به گزارش سرو ابرکوه؛ علی اصغر اکرمی مدیر پژوهش سرا اظهار کرد : این مرکز برای پنجمین سال متوالی آمار ثبت نامی بالای 100 نفر را در المپیاد نانو داشته است و عنوان یکی از نهادهای فعال در زمینه ترویج فناوری نانو را به خود داد، که هر ساله حوزه آزمون ملی المپیاد نانو را به خود اختصاص داده است.

اکرمی ادامه داد : در اسفندماه سال 97 پژوهش سرای شهید میربقایی آمار ثبت نامی خود را به بالای صد نفر رساند و در بین مدارس متوسطه اول و دوم شهرستان، درصد بالای این آمار مربوط به دبیرستان قدس بود.

وی گفت : در همین راستا و به منظور دانش افزایی دانش آموزان، یک کارگاه آموزشی 16 ساعته در 29 و 30 فروردین 98 توسط مهندس جلال شبان طاهری از مدرسان درجه الف ستاد فناوری نانو در سالن معلم و پژوهش سرا برگزار شد.

اکرمی بیان کرد : آزمون دهمین المپیاد نانو روز جمعه 6 اردیبهشت ماه در شهرستان برگزار شد، که کسب بیش از ۵۰ درصد میانگین نمره ۵ نفر اول آزمون مرحله اول المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، شرط ورود به مرحله دوم است و۳۰  نفر برتر مرحله دوم به مرحله سوم راه پیدا خواهند کرد.

المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو با هدف شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی و پرورش و هدایت این دانش آموزان توسط باشگاه دانش‌آموزی و با نظارت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان برگزار می‌شود.

وی یادآور شد : این رویداد رقابتی علمی در سه مرحله برگزار می‌شود، مرحله اول به صورت آزمون چهارگزینه‌ای است، افرادی که حدنصاب لازم را کسب نمایند به مرحله دوم راه می‌یابند. آزمون مرحله دوم به صورت کتبی و در قالب سوالات تستی و تشریحی برگزار می‌شود. مرحله سوم نیز با حضور ۳۰ برگزیده مرحله دوم در فصل تابستان در قالب یک اردوی عملی- آموزشی ۱۰ تا ۱۵ روزه برای برگزیدگان کشوری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد