Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

به دلیل جدیت در اجرای قانون انجام شد


در همایش و هم‌اندیشی حافظان زمین در یزد، از دادستان های شهرستان های ابرکوه و مهریز به سبب همکاری و جدیت در اجرای قانون حفظ کاربری تجلیل به عمل آمد.

به گزارش سرو ابرکوه، در راستای هم‌فکری و وحدت رویه در اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی همایش و هم‌اندیشی حافظان زمین در سازمان جهاد کشاورزی در استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، در این همایش یک روزه که از سوی مدیریت امور اراضی این سازمان انجام شد ۱۰۰ نفر از کارشناسان اجرایی بخش و متصدیان دستگاه قضایی استان به بحث و تبادل نظر پیرامون نحوه اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی پرداختند.

بنابراین گزارش، در این نشست سید جمال سجادی پور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه از ۱۷۵ هزار هکتار اراضی قابل کشت استان ۱۲۰ هزار هکتار آن زیر کشت محصولات مختلف زراعی و باغی است، تأکید کرد: خوشبختانه با اجرای قانون حفظ کاربری، مردم به سمت اخذ مجوزهای لازم برای احداث ساختمان و غیره تمایل پیدا کرده‌اند و لذا ما باید در این مسیر با لحاظ نمودن مباحث پیشگیری از وقوع جرم، جلو سوء استفاده افراد فرصت طلب و سودجو را در اراضی کشاورزی بگیریم.

همچنین در این همایش، مدیرکل دادگستری استان ضمن تأکید بر حفظ حقوق مردم و نیز حفظ حقوق دولت در قانون حفظ کاربری، هزینه های سنگین مالی و اجتماعی و آثار سوء ناشی از ساخت و سازهای غیر قانونی را گوشزد کرد و گفت: هرچقدر ما قبل از ساخت و ساز برای پیشگیری و آگاه سازی مردم نسبت به مفاد قانون هزینه کنیم، این کار لازم و اساسی است.

حبیبی همفکری و کاهش اختلاف نظر میان کارشناسان امور اراضی و دادگستری را ضروری دانست و ایجاد شعب ویژه و تخصصی در مراکز استان را در این راستا پیشنهاد کرد.

در ادامه این نشست، از دادستان های شهرستانهای ابرکوه و مهریز به سبب همکاری و جدیت در اجرای قانون حفظ کاربری تجلیل به عمل آمد و سپس حاظران با شرکت در میز گرد تخصصی به تبیین و تفسیر مفاد قانون حفظ کاربری به منظور اجرای کامل آن پرداختند.

انتهای پیام / ک
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد