Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام جمعه ابرکوه عنوان کرد


حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: متاسفانه به نظر می رسد عزمی در مبارزه با مفسدان اقتصادی، زمین خواران و نجومی بگیران در مسئولان وجود ندارد و تا زمانی که این عزم و اراده وجود نداشته باشد، نمی توان انتظار تحقق اقتصاد مقاومتی را داشت.

به گزارش سرو ابرکوه؛ امام جمعه ابرکوه در مصاحبه با یزدرسا؛ درخصوص میزان تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال گفت: با تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در این زمینه اقداماتی از سوی دولتمردان صورت گرفت و به نظر می رسد تمهیداتی فراهم شده است، اما به قدری دامنه کار فراگیر و گسترده است که نمی توان انتظار داشت در یک مدت کوتاهی به همه اهداف پیش بینی شده دست یافت.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی استمرار در حرکت به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی را ضروری دانست و  افزود: چندین سال است که شعار اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح می شود و دلیل این همه تاکید از سوی ایشان این است که امروز مهمترین هدف و نقشه دشمنان به ویژه امریکایی ها، تهاجم اقتصادی است و تنها راهکار مبارزه در عرصه تهاجمات اقتصادی، تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه به تشریح ویژگی های اقتصاد مقاومتی پرداخت و اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی؛ اقتصادی درون زا و برون نگر است که سعی می کند با اتکا به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی و استفاده از امکانات و ظرفیت های کشور و ملت، بدون اتکا به بیگانگان، ملت و نظام را روی پای خود استوار سازد.

حسینی افزود: البته تحقق این سبک اقتصادی، مقدماتی دارد که خروج دولت از نظام تک محصولی برای تامین نیازهای مالی و اقتصادی یعنی عدم تکیه بر فروش نفت به عنوان منبع درآمدی از مهمترین مقدمات تحقق اقتصاد مقاومتی است، که البته در این زمینه اقدامات محدودی صورت گرفته است و تحقق کامل آن نیاز به زمان دارد.

امام جمعه ابرکوه در ادامه، کارشناس و کاردان بودن، داشتن تعهد، خلاقیت و انگیزه را از مهمترین ویژگی های تیم اقتصاد مقاومتی برشمرد و ابراز کرد: متاسفانه باورهای بسیاری از اعضای اقتصادی دولتمردان چه در گذشته و چه در حال، نسبت به اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی ضعیف است و به همین دلیل کار در این زمینه با قدرت دنبال نمی شود.

وی ادامه داد: بنابراین اگر باور و اعتقاد به اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، می توانیم با همه شرایط و امکانات موجود کمر همت بسته و با مبارزه با دانه درشت های مفاسد اقتصادی و مظاهر فساد اقتصادی، پرهیز از مسامحه کاری و سهل انگاری در برابر آنان زمینه های اقتصاد مقاومتی را فراهم آورده و اقتدار دستگاه قضا و قوه مجریه را به منصه ظهور بگذاریم.

حسینی تصریح کرد: متاسفانه به نظر می رسد عزمی در مبارزه با مفسدان اقتصادی، زمین خواران و نجومی بگیران در مسئولان وجود ندارد و تا زمانی که این عزم و اراده وجود نداشته باشد، نمی توان انتظار تحقق اقتصاد مقاومتی را داشت.

امام جمعه ابرکوه در پایان تاکید کرد: دولت باید رسیدگی به فقرا، ایجاد اعتدال و توازن در بخش درآمدها، متعادل کردن نظام حقوقی کارمندان و مستمری بگیران را به صورت جدی دنبال کند و همه تلاش خود را برای جایگزینی مصالح اقتصادی با مفاسد اقتصادی به کار گیرد.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد