Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

امام جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه به مساله کاشی کوثر ابرکوه و تعطیلی این کارخانه اشاره کرد و گفت: در این خصوص، حل نهایی مشکل کاشی کوثر در گردش کار مقامات استانداری است.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک هفته کار و کارگر معلم بیان کرد: به یقین شکوفایی و پویایی کشور تاکنون، رهین تلاش قشر محوری کارگر بوده و این قشر مولد و بازوی توانا برای عرصه تولید است و نباید در لابلای معضلات اقتصادی و معیشتی خرد شود و از کار بیکار شود.

امام جمعه ابرکوه افزود: برای بهبود تولید و رونق کار در شهرستان اشتغال ایجاد شده و در دست انجام است و بستر خوبی را برای آینده فراهم کرده اما همه این ها، مشروط به این است که با همت مسئولین مشکلات کارفرمایان، به زودی حل و فصل گردد.

تدابیر استانداری یزد؛ کلید مشکل کارگران کاشی کوثر ابرکوه/ صبورانه باید از پیچ مشکلات عبور کنیم
حجت الاسلام حسینی به مساله کاشی کوثر ابرکوه و تعطیلی این کارخانه اشاره کرد و گفت: در این خصوص، حل نهایی مشکل کاشی کوثر در گردش کار مقامات استانداری است.

امام جمعه ابرکوه ادامه داد: شرکت آبنوس ابرکوه را سرمایه گذار جدید خریده که با راه اندازی آن ۳۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد، آرین سرام در حال توسعه است فولاد بهنورد پیشرفت مناسبی داشته، فولاد سرمد علاوه بر میلگرد؛ چرخه تولید شمش را پیگیری می‌کند، برای صنایع زیر دستی کارخانجات زمینه حضور سرمایه‌گذار برای تکمیل چرخه تولید فراهم شده است.

وی افزود: در سال گذشته برای ۲۲۰ طرح اشتغالزا در حوزه‌های مختلف مشاغل خانگی، ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در ابرکوه تسهیلات داده شد. شرکت داریون لبن که در حال ساخت فضا و تاسیسات است تحولی شگرف دیگری برای آینده شهرستان ایجاد خواهد کرد ما نباید سیاه‌نمایی کنیم و روحیه ی یأس را در خود بدمیم، باید تلاش را مضاعف کنیم و از پیچ مشکلات صبورانه عبور کنیم.

حسینی در ادامه سخنان خود به دیدار رهبر انقلاب با معلمان و فرهنگیان اشاره کرد و گفت: معلمان پرورش دهنده مهمترین سرمایه ملت یعنی سرمایه انسانی هستند؛ جوانانی که پایه ریزان تمدن نوین، جهادگران میدان مبارزه با جهل و سازندگان و هویت یک ملت هستند و باید زندگی فرهنگیان به نحوی شرافتمندانه تامین شود.

وی ادامه داد: غربی‌ها در سند ۲۰۳۰ که  فصل مهمی از آن به آموزش و پرورش اختصاص دارد، انتظار دارند معلمان متدین ما که علاقه‌مند به آینده کشور هستند در کلاس درس خود برای آنها سرباز تربیت کنند! لذا مقام معظم رهبری(مدظله) نگرانی خود را از سند۲۰۳۰ ابراز داشتند.

خطیب جمعه ابرکوه بر ازوم آرایش جنگی در فضای نظامی و مجازی تاکید کرد و گفت: در مقابل آرایش جنگی دشمن علیه ملت ایران، ملت هم باید آرایش جنگی ببیند تا جلو ضربه زدن دشمن در فضای مجازی را بگیرد.

محتوای کتاب ها در دستان سودجویان و دلالان/ چرا انتشارات بزرگ کشور در دست عناصر ضد دین و ضد انقلاب است؟
حسینی به برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و بازدید 5/2 ساعته رهبر انقلاب از این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: باید گفت در کشور حال کتاب و فرهنگ خوب نیست؛ در حوزه انتشارات به محتوای کتاب توجه نمی‌شود، وزارت ارشاد باید نظارت بهتری بر موضوعات و محتویات کتاب ها داشته باشد.

وی افزود: در همه جای دنیا به نشر کتاب حساس هستند اما در کشور ما بی مبالاتی میشود. در آلمان که همسایه فرانسه است کتابی که برای بچه‌ها چاپ می‌شود؛ اجازه نمی‌دهند فکر بچه های آلمانی با روش های فرانسوی شکل گیرد، کتاب ها مخصوصاً در بخش کودکان و نوجوانان را مثل ناموس خود می‌دانند اما در کشور ما می‌گویند ناشران خودشان ممیزی کنند و ۴۴ درصد کتاب‌های کودکان و نوجوانان ترجمه‌ای است! گویا تصویرگری از کتاب‌های خارجی برای ناشران مهمتر است چون هدف از نشر کتاب ترویج فرهنگ دینی نیست بلکه هدف شان سودجویی و بازاریابی است!

امام جمعه ابرکوه خاطرنشان کرد: این درد است که به گفته رئیس مجمع ناشران انقلاب، ناشری با صراحت می‌گوید که طی سی و چند سال فعالیتش حتی یک بسم الله را اول کتاب هایش ننوشته و این ها را مسئولین می دانند و حتی در گذشته نورچشمی وزارت ارشاد هم بوده‌اند. کسانی که گرایش ضد دین و انقلاب دارند، الآن صاحب انتشارات بزرگ هستند و کسی دم نمی‌زند! تساهل و تسامح سیاستگذاران خصوصاً در بخش فرهنگی موجب شده عده ای خودباختگی فرهنگی خود را کاملا عریان نشان دهند؛ گویا زوال غیرت دینی و انقلابی در دستور کار است!

این مقام مسئول افزود: سرنخ همه دسیسه ها در دست ام الفساد غرب آمریکا و لابی صهیونیستی است که توانسته به ویژه در فضای مجازی نقش تخریبی و ویرانگری در فکر و فرهنگ جامعه داشته باشد، کار دشمن به جایی رسیده که به حکومت های قرون وسطائی مثل وهابیون عربستان دلخوش کرده چون وقتی تحقیر شان میکند، ذلیلانه تعظیم می کند و معتاد به ذلت پذیری هستند.

انتهای پیام/ ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد