Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مسئول سیاسی سپاه الغدیر استان یزد:


مسئول سیاسی سپاه الغدیر استان یزد گفت: ساده‌‍اندیشی است که گمان کنیم اگر آمریکا برجام را ترک کند ما با اروپایی‌ها ادامه خواهیم داد.

به گزارش سرو ابرکوه، مسئول سیاسی سپاه الغدیر استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدندا در خصوص خروج آمریکا از برجام گفت: آمریکا در انعقاد توافق نامه هسته‌ای به یکی از مهمترین اهدافش رسید و به نوعی ترمز برنامه هسته‌ای ایران را کشید و در عین حال توانست ساختار تحریم‌ها را حفظ کند به نحوی که رییس جمهور، وزیر خارجه و مسئولین مذاکره کننده ایرانی و متولی برجام بارها به نقض برجام و بدعهدی آمریکا اذعان کرده‌اند.

حامد حرزاده اظهار کرد: آمریکا در حالی که توانست ساختار تحریم‌ها علیه ایران را حفظ کند، وقفه جدی در برنامه هسته‌ای ایران انداخت و اکنون نیز می‌خواد با طرح مذاکرات دوباره و تهدید به خروج از برجام حداقل امتیازاتی هم که به ایران داده بود را پس گرفته و همچنین از این طریق ایران را به مذاکره در خصوص موشکی و حقوق بشر وادار کند که با پاسخ جدی مسئولین ایران و مخالفت قاطع مواجه شد.

وی افزود: به نوعی ساده اندیشی است که گمان کنیم اگر آمریکا برجام را ترک کند ما با اروپایی‌ها ادامه خواهیم داد و این موضوع را کسانی مطرح می‌کنند که برجام را فتح‌الفتوح می‌دانستند و توافقی قلمداد می‌کردنند که ایران را از جنگ حتمی نجات داد اما حال که کاملا شکست خورده نمی‌خواهند قبول کنند.

کارشناس سیاسی اذعان کرد: برجامیان باید تلخی این شکست را بپذیرند و بیش از این کشور و ملت را متضرر نکنند.

حرزاده تصریح کرد: بارها و بارها مقام معظم رهبری، دلسوزان و منتقدان گفتند به آمریکا و این مذاکرات خوش بین نیستند و برجام از سوی آمریکا اجرایی نمی‌شود اما عده‌ای کشور را زیر بار این توافق بردند در حالی که هیچ فایده‌ای برای کشور نداشت و همان اندک امتیازات مانند سوئیفت و غیره نیز اجرایی نشد.

مسئول سیاسی سپاه الغدیر استان یزد گفت: مدعیان فتح‌الفتوح برجام که هنوز علی رغم اذعان مسئولین اجرایی کشور شکست را نپذیرفته‌اند و می‌گویند که اگر آمیکا برجام را ترک کرد با اروپای‌ها ادامه می‌دهیم در حالی این ادعا را دارند که در ابتدا می گفتند: آمریکا کد خدا است و اگر با کدخدا به توافق برسیم بقیه پشت سر او حرکت می‌کنند.

وی افزود: با این وجود هیچ دلیلی وجود ندارد که با خروج کدخدا، اروپایی‌ها برجام را ترک نکنند.

حرزاده اظهار کرد: مسئولین کشور باید در برابر نقص عهدهای طرفین برجام باید اقدامی متقابل به صورت جدی انجام دهند نه مانند لایحه‌ای که مجلس تصویب و در آن آمریکا را تحریم کرد زیرا چنین لایحه و طرح‌هایی دور از شان ملت ایران است و ما باید حدااقل بخشی از صنعت هسته‌ای را احیا و پلمپ‌ها را باز کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: اگر آمریکا را تحت فشار بگذاریم شاید عقب نشینی کند اما اگر تسلیم اینها باشیم قطعا زیاده‌خواهی‌شلن بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد