Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رئیس اتاق اصناف یزد:


رییس اتاق اصناف یزد از تعطیلی ۴۵ کارگاه زرگری در این شهر خبر داد و گفت: رکود اقتصادی به تعطیلی کارگاه های زرگری دامن زده و در صورت تداوم آن حدود ۵۰ کارگاه دیگر به همین سرنوشت دچار خواهند شد.

به گزارش سرو ابرکوه، مهدی باغستانی در گفت و گو با خبرنگار سایت خبری اتاق اصناف ایران افزود: صنعت مهم یزد طلاسازی است اما تشدید فشارهای مالیاتی و دریافت عوارض گوناگون توسط شهرداری ، روز به روز وضعیت صنوف تولیدی را بیشتر می کند.
وی ادامه داد: سیاست های اجرا شده برای خروج از رکود تاکنون تاثیری بر روی وضعیت اصناف در یزد نگذاشته و مشکلی را از آنان حل نکرده است.
رئیس اتاق اصناف یزد در ادامه با اعلام خبر تعطیلی ۱۶۰ کارخانه در شهرک صنعتی یزد گفت: اگرچه صنف موادغذایی از بقیه صنوف متحمل کمتر دچار ضرر و زیان شده اما با این حال کارخانه های تولید نان، نساجی و زرگری در یزد یکی پس از دیگری به سوی تعطیلی پیش می روند.
باغستانی افزود : متاسفانه کار به جایی رسیده که دیگر کسبه و بازاری ها در یزد از جیب خود و از پس اندازهای خود هزینه می کنند و رکود و فشار ماموران مالیاتی موجب شده که درآمد چندانی نداشته باشند.
وی در عین حال گفت: اگرچه در شرایط رکودی، کسبه باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند اما متاسفانه علاوه بر ماموران مالیاتی، شهرداری ها نیز عوارض متعددی را به اصناف تحمیل می کنند.

انتهای پیام/س*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد