Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: امسال با تصمیم وزارت نیرو و با توجه به خشکسالی و کم شدن قابل توجه بارش در کشور سهمیه کلیه استان‌هایی که از آب‌های انتقالی استفاده می‌کنند 10 درصد کم شده است و این مسئله مختص یزد نیست.

به گزارش سرو ابرکوه؛ نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا، در خصوص کم شدن سهمیه آب انتقالی از زاینده رود به یزد گفت: امسال با تصمیم وزارت نیرو و با توجه به خشکسالی و کم شدن قابل توجه بارش در کشور سهمیه کلیه استان‌هایی که از آب‌های انتقالی استفاده می‌کنند 10 درصد کم شده است و این مسئله مختص یزد نیست.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی اظهار کرد: به دلیل کمبود بارش، 20 تا 50 درصد آب ذخیره شده پشت سدها کاهش یافته است و شاید تا پایان سال آبی اگر بارندگی نداشته باشیم میزان سهمیه کم خواهد شد.

وی افزود: با توجه به کم شدن آب‌های زیر زمینی و همچنین کم شدن سهمیه آب استان، مردم یزد باید در مصرف آب مدیریت داشته باشند در غیر این صورت شرایط سختی پیش رو خواهیم داشت.

رئیس مجمع نمایندگان یزد اذعان کرد: آب انتقالی از خلیج فارس به یزد 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در حال حاضر در حال رایزنی برای انتقال آب از دریای عمان به یزد هستیم.

موسوی در هشدار نسبت به مقوله بحران آب و کم شدن سهمیه آب انتقالی به یزد گفت: احتمال رسیدن آب انتقالی از خلیج فارس به یزد در اواخر سال 98 تا 99 به یزد وجود دارد با این حال تا آن زمان باید مصرف آب به شدت مدیریت شود.

وی تصریح کرد: صنایع از آب های شور استفاده می کنند که در صورت ادامه خشکسالی و کمتر شدن سهمیه آب انتقالی به یزد مجبور به کم کردن سهمیه صنایع و شیرین کردن آب شور هستیم.

انتهای پیام/ز.ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد