Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مسئول امور دام و عشایر جهاد کشاورزی ابرکوه خبر داد


مسئول امور دام و عشایر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: در راستای سیاست های حمایت از تولید، بیش از 500 تن جو یارانه ای بین عشایر شهرستان توزیع شد.

به گزارش سرو ابرکوه، خشک سالی های اخیر در شهرستان ابرکوه، باعث فقر مراتع و در نتیجه کمبود تغذیه برای استفاده دام های کشاورزان خصوصاً قشر عشایر شده است که دائما در حال کوچ هستند.

جواد شمس مسئول امور دام و عشایر جهاد کشاورزی ابرکوه، در این خصوص در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه اظهار کرد: با توجه به خشک سالی ها و کمبود نقدینگی دامداران عشایری و در راستای سیاست های دولت جهت حمایت از بخش تولید، بیش از پانصد تن جو یارانه ای بین عشایر شهرستان توزیع شد.

شمس به اولویت جهاد کشاورزی بر اساس آگاهی دامداران در جهت افزایش بهره وری و تولید خوراک یارانه ای اشاره کرد و گفت: در همین راستا این نهاده دامی به دو صورت نقدی و اقساطی در اختیار صاحبان بیش از هشتاد هزار رأس دام سبک عشایر قرار گرفته است.

مسئول امور دام و عشایر جهاد کشاورزی ابرکوه ادامه داد: بدین منظور پیگیری های لازم برای تولید خوراک یارانه ای بیشتر انجام شده است و امید است بتوانیم خوراک دام مناسب در جهت افزایش تولید در اختیار دامداران قرار دهیم.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ابرکوه با بیش از 420 خانوار عشایری یکی از دو شهرستان دارای عشایر استان می باشد، که بیش از هشتاد هزار رأس دام سبک آنها از مراتع استان فارس و یزد استفاده می کنند.

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد