Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه خبر داد


مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: 2 هزار و 700 تن انواع محصول گلخانه‌ای در 6 ماهه نخست سال از 11 هکتار اراضی زیر کشت شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.

به گزارش سرو ابرکوه، مهدی غیب الهی در حاشیه برداشت محصول یکی از واحدهای گلخانه‌ای، در گفتگو با خبرنگار ۱۵ دی اظهار کرد : این میزان محصول با احتساب ۲۵۰ تن در هر هکتار تولید شده است.

وی بابیان اینکه امسال پنج هکتار به سطح زیر کشت محصول گلخانه‌ای افزوده شده است، گفت : در اجرای این طرح ۱۳ نفر در فرایند تولید این محصول فعالیت دارند و زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر را به‌طور مستقیم فراهم شد.

غیب الهی ادامه داد: محصول گلخانه‌ای شامل خیار سبز، فلفل، گوجه‌فرنگی و سبزی است.

وی بابیان اینکه محصول برداشت‌شده، علاوه بر مصرف داخلی به شهرهای همجوار ارسال شد، یادآور شد: در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی با توجه به شرایط تبعات کم‌آبی ، زیرساخت‌های لازم برای توسعه کاشت محصول گلخانه‌ای فراهم است.

این مسئول بخش کشاورزی شهرستان بابیان اینکه در سه ماه گذشته مجوز ۲۵ هکتار واحد گلخانه‌ای برای متقاضیان صادر شد، تصریح کرد: زمینه برای توسعه کاشت محصولات گلخانه‌ای تا ۵۰ هکتار با پرداخت وام‌های ۶ درصد برای توسعه پایدار در مناطق روستایی و عشایری فراهم است.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه تصریح کرد: اعمال مدیریت صحیح در گلخانه‌ها ، نظارت کامل بر عملیات کاشت، داشت، برداشت و تغذیه مناسب و کم آبخواه بودن محصول مهمترین عامل افزایش تولید است.

وی کشت گیاهان گلخانه‌ای را با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و کمبود منابع آبی ازلحاظ اقتصادی مقرون‌به‌صرفه دانست و افزود: مصرف آب برای کاشت محصول گلخانه‌ای نسبت به کاشت در فضای باز ۱۰ برابر کاهش دارد و علاوه بر آن، اشتغال را به ۱۰برابر افزایش می‌دهد.

غیب الهی ادامه داد: کشاورزان تلاش کنند با کاشت محصولات کم آبخواه و گیاهان گلخانه‌ای با روش آبیاری نوین از افت سطح آب‌های زیرزمینی جلوگیری کنند.

هفت هزار و ۵۰۰ خانوار کشاورز و روستایی در شهرستان ابرکوه فعالیت دارند.
آن‌ها سالانه از ۱۵ هزار هکتار اراضی زیر کشت ۱۹۰ هزار تن محصول کشاورزی و نیز با پرورش و نگهداری دام سبک و سنگین انواع فراورده‌های دامی تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گفتگو گفتگو

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد