Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

یادداشت/ احمد محمدی؛


امام جمعه موقت بخش بهمن در یادداشتی نوشت: آیا بعضی از نمایندگان مجلس و رئیس جمهور، خود را برتر از مردم می دانند که به ملت توهین می کنند؟

به گزارش سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین احمد محمد بنچناری امام جمعه موقت بخش بهمن نمایندگان مجلس قاعدتا امین مردم هستند و سوگند خورده اند که به مردم خیانت نکرده و حافظ منافع آنها باشند، ازطرفی توهین و اهانت در تمام ملت ها و اقوام و در همه جای دنیا امری زشت، ناپسند و مذموم است.

آیا رئیس جمهور مجاز است به مردم، آن هم بارها توهین و اهانت نماید؟

آیا بعضی از نمایندگان مجلس و رئیس جمهور، خود را برتر از مردم می دانند که به ملت توهین می کنند؟

آیا مردم این ها را بر منصب تقنین واجرا ننشانده اند؟

به چه دلیل حق خود می دانند، که به ملتی که این همه اختیارات را به آنها بخشیده است، توهین نمایند؟

این سوال حق مردم است که بپرسند و بدانند که اساسا چرا رئیس جمهور نسبت به ملت خودش این چنین عجولانه توهین می کند و در مقابل نسبت به توهین های مکرر بیگانگان به دولت و ملت ایران، آن هم توسط مقامات آمریکایی و اروپایی خصوصا فرانسوایان و انگلیسی ها، بردباری نموده و صبر را پیشه ساخته و سکوت مشمئز کننده ای می نماید؟

رئیس جمهور، مجری قانون اساسی  است و اصل بیستم قانون اساسی می گوید: « همه افراد ملت، اعم از زن و مرد،  یکسان، در حمایت قانون قرار دارند و از همه حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، با رعایت موازین اسلام برخوردارند».

پس حقوق شهروندی،چه میشود؟ این است حمایت قانونی از مردم؟

چرا اکثریت نمایندگان مجلس سکوت نموده و حاضر نیستند در یک طرح چند فوریتی نسبت به وضع قانونی که متضمن جرم دانستن توهین رئیس جمهور و سایر  مقامات دولتی به مردم باشد، اقدام کنند؟

آیا توهین های رییس جمهور، نباید توسط نمایندگان مجلس، پاسخ داده شود؟حتی درحد یک تذکر؟

رئیس جمهور، آخرین بار مخالفین دولت را کم عقل و بی عقل نامید؛ این نهایت ناسپاسی و تناقض آشکاری است که رئیس جمهوری، (که امام معصوم(ع) را هم قابل نقد می داند)، از مخالفین دولت ، با صفت کم عقل و بی عقل نام ببرد.

آیا نمایندگان مجلس، به دلیل عدم وضع قوانینی، که توهین مسئولین به مردم را جرم بداند مقصر نیستند؟

در صورتی که با تصویب ماده ۶۰۹ قانونی مجازات اسلامی، که توهین به رئیس جمهور را جرم دانسته، توهین چند باره رئیس جمهور به مردم را باسکوت نظاره می کنند و این یعنی زیر پا گذاشتن اخلاق اسلامی و تایید و مجوز توهین و اهانت کردن به عموم ملت ایران.

چرا باید توهین به رئیس جمهور جرم، ولی توهین چند باره رئیس جمهور به مردم جرم محسوب نگردد؟

برخی نمایندگان مجلس به ظاهر وکلای ملت و در باطن همیاران دولتند
عامل اصلی هیچ دستگاهی غیر از مجلس شورای اسلامی نیست، هر چند که به نظر میرسد تا زمانی که بعضی از نمایندگان مجلس به ظاهر وکلای ملت و در باطن از همیاران دولت باشند توقعی بیشتر از این نیست.

اگر مجلس نسبت به رئیس جمهور و شورای نگهبان نسبت به نمایندگان مجلس، تصمیم عادلانه ای اتخاذ نکنند، این اهانت ها و توهین ها وتبعیض ها همچنان ادامه خواهد یافت.

اللهم انصرمن نصرالدین

محمدی بنچناری
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد