Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رییس اداره امورقرآنی اداره کل اوقاف و امورخیریه یزد خبر داد


رییس اداره امورقرآنی اداره کل اوقاف و امورخیریه یزد گفت: امسال ۴ وقف قرآنی به ثبت رسیده که ۱ مورد در تفت، ۱ مورد در ابرکوه و ۲ مورد در میبد وقف شده است.

به گزارش سرو ابرکوه به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآنی(ایکنا) از یزد، محمد حسین کاظمی، رییس اداره امورقرآنی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان یزد در نشست خبری به مناسبت هفته وقف اظهار کرد: با توجه به اهمیت قرآن از ابتدای امسال اداره امور قرآنی از معاونت فرهنگی مستقل شد تا برنامه های قرآنی در این سازمان با قوت بیشتری انجام شود.

وی از راه اندازی مرکز مجازی حفظ قرآن کریم در یزد خبر داد و افزود: بیش از ۲۰۰ نفر حافظ در این مرکز به صورت مجازی فعالیت دارند.

کاظمی افزود: بیش از ۱۰۰ محفل و مراسم قرآنی در امامزادگان برگزار که اکثر این مراسم ها در ماه رمضان برگزار شده است.

برگزاری دوره تربیت مربی «حفظ قرآن کریم» در یزد

وی با اشاره به برگزاری دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم برای اولین بار در استان گفت:  در این دوره ۶۰ نفر از حافظان شرکت کردند که بعد از گذراندن دوره کارورزی گواهی نامه این دوره را دریافت می کنند.

کاظمی با اشاره به چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم نیز گفت: این مسابقات در مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار که ۴۲ نفر از استان به مسابقات کشوری اعزام شدند و در این راستا رتبه هایی کسب شد.

کاظمی ادامه داد: رتبه اول حفظ ۱۰ جزء در بخش خواهران، رتبه سوم کشوری در حفظ موضوعی، دو مقام شایسته تقدیر در رشته تحقیق برادران و گروه تواشیح بصائر از جمله رتبه های کسب شده در این مسابقات است.

رییس اداره امورقرآنی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان یزد برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن کریم با حضور آیت الله خاتمی در امامزاده سیدجعفر محمد ع یزد را از دیگر اقدامات این اداره برشمرد.

وجود ۳۶۰ موقوفه قرآنی در یزد/ ثبت ۴ وقف جدید قرآنی در سال جاری
کاظمی از وجود ۳۶۰ موقوفه قرآنی در استان خبر داد و گفت: استان یزد درتعداد موقوفات قرآنی ضعیف است و جای کار بسیاری دارد.

رییس اداره امورقرآنی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان یزدافزود: امسال نیز ۴ وقف قرآنی به ثبت رسیده که ۱ مورد در تفت، ۱ مورد در ابرکوه و ۲ مورد در میبد وقف شده است.

وی از آزمون سراسری طرح تربیت حافظان قرآن کریم در استان خبر داد و تصریح کرد: در این آزمون که بهمن ماه برگزار خواهد شد بیش از ۶ هزار نفر شرکت می کنند.

انتهای پیام / ک
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.

شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد