Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

باهدف کمک به بازسازی مناطق سیل‌زده کشور؛


عصر روز گذشته جلسه توجیهی طرح «جهاد همبستگی ملی»، با حضور هیئت‌امنا و ائمه جماعات مساجد ابرکوه، در حوزه علمیه براداران برگزار شد.

به گزارش سرو ابرکوه؛ مهدی ابرقویی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه، در خصوص جزئیات این طرح اظهار کرد : همه آحاد مردم با محوریت مساجد، کسبه، بانک‌ها و دانشگاه‌ها جهت اجرای طرح جهاد همبستگی ملی، باهدف بازسازی و نوسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل مشارکت دارند.

ابرقویی گفت : طرح جهاد همبستگی ملی هدف تأمین کالاهای اساسی، بازسازی و نوسازی منازل و مدارس تخریب‌شده است، دغدغه اصلی بحث تعلیم و آموزش افراد در مقاطع مختلف تحصیلی است.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه خاطرنشان کرد : بدین نحو که هر کسبه تأمین یک کالای اساسی، هر مسجد بازسازی یک‌خانه و هر دانشگاه و بانک بازسازی و ساخت یک مدرسه را بر عهده می‌گیرد.

وی افزود : هیئت‌امنای مساجد سطح شهرستان می‌توانند جهت مشارکت در این طرح، با ورود به سایت و مطالعه هزینه‌های لازم و با توجه به شرایط، مسئولیت جمع‌آوری کمک‌های مردمی، احداث و بهسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل‌زده را عهده‌دار شوند.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی فتاحی رئیس مدرسه علمیه ولیعصر (عج) ابرکوه، ضمن اشاره به جایگاه رفیع مسجد در فرهنگ مسلمانان و به‌ویژه مردم ایران تأکید کرد : انشاالله بتوانیم از این ظرفیت‌های موجود سراسر کشور برای کمک به هم‌وطنانی که گرفتار سیل شده‌اند، استفاده کنیم و در کمترین زمان، اوضاع را بهبود ببخشیم.

در پایان بسیج سازندگی ناحیه مقاومت ابرکوه، از محمد حاتمی زاده مسئول شورای جهادی، ابراهیم فلاح زاده مسئول موکب خدام الحسین (ع) و کریم محمدپور سرپرست گروه جهادی حضرت سیدالشهدا (ع) شهرستان، به‌پاس زحماتشان در این زمینه، تجلیل کرد.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد