Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

رئیس اداره آموزش‌وپرورش ابرکوه:


رئیس اداره آموزش‌وپرورش ابرکوه، گفت : حجاب و پوشش اسلامی حصاری برای حفاظت میوه ارزش‌های واقعی زنان است، که بدون آن، این ارزش‌ها در دسترس هر نااهلی قرار می‌گیرد.

به گزارش سرو ابرکوه؛ مسلم روحی پناه رئیس اداره آموزش‌وپرورش ابرکوه، در مراسم زنگ سپاس به مناسبت روز معلم و میلاد امام زمان (عج)، اظهار کرد : حجاب ارزشی است که خداوند در قرآن کریم بارها به آن تأکید کرده است و خطاب به مردم می‌گوید؛ از چیزهایی که برای شما خیر و منفعت دارد، فرار نکنید.

روحی پناه با اشاره به شبهاتی که در فضاهای مجازی در خصوص این مسئله وجود دارد، گفت : زنان و دختران همچون زغال‌سنگ و الماس از یک جنس و مواد هستند، ولی الماس باتحمل سختی‌ها و ناملایمات به الماس تبدیل می‌شود، آنها نیز با حفظ حجاب می‌توانند حیا و نجابت الماس وجودشان را حفظ کنند.

وی ادامه داد : درواقع ارزش قائل شدن پسران و مردان برای زیبایی و صورت زنان گذرا و ظاهری است، چراکه هر فردا دانا و عاقلی می‌داند که همه به دنبال الماس می‌روند نه زغال‌سنگ، همه دنبال سیرت، عفت، حیا و وقار هستند نه هرزه گری و بی‌بندوباری.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه خدا حجاب را برای شناخت ارزش واقعی زن قرار داده است، تا با آن صفات درونی خود را ارتقاء دهد، عنوان کرد : آمار پرونده‌های دادگاه‌ها نشان می‌دهد علت بیشتر پرونده‌های طلاق و مفاسد اجتماعی و اخلاقی، بنا کردن زندگی بر پایه ظاهر طرفین، بی‌دینی و بی‌تقوایی است، که بیشتر از چند صباحی دوام ندارد.

روحی پناه تأکید کرد : این تفکر که پوشش و حجاب ملاک نیست بلکه دل باید پاک باشد، باید بدانند که اگر بخواهیم دل‌پاک ماندگاری داشته باشد باید برای آن حفاظ و پوشش قرار دهیم که از گزند آسیب‌ها در امان باشد.

وی اذعان کرد : دل‌پاک مانند میوه‌های درختان باغات است که شاخه‌هایی که از باغ بیرون زده است، در معرض دید هر رهگذری می‌باشد ولی شاخه‌هایی که در باغ است به خاطر وجود دیوار و حصار از دسترس دیگران خارج است.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش ابرکوه، تصریح کرد : افرادی که می‌گویند علت پیشرفت غربی‌ها، آزادی است کاملاً در اشتباه هستند، چراکه علم فرایندی چندجانبه است و در کنار پیشرفت معنوی معنا پیدا می‌کند.

روحی پناه بابیان برخی آمار نشریه آمریکایی نیوز ویک بیان کرد : پیشرفت این نیست که در سال 1997 تعداد 600 هزار کودک نامشروع از مادران 12 تا 19 سال متولد شوند، یا اینکه بر اساس آمار همین نشریه در سال 2003 در هر 14 دقیقه به یک زن در آمریکا تجاوز شود.

وی به اعتقاد نویسندگان غربی کتاب‌های موج سوم و انسان در جستجوی معنا، مبنی بر اینکه راه نجات آمریکا برگشت به معنویت است، اشاره کرد و گفت : در تاریخ ایران قبل از انقلاب تعداد 610 فیلم سینمایی تولید شد که زنان در آن نقشی جز فاحشه، رقاصه و ساقی نداشتند، زیرا عوامل ساخت تحت تأثیر تفکرات غربی و غیردینی به زن نگاه می کردند.

روحی پناه در پایان خاطرنشان کرد : زمینه ظهور امام زمان (عج) منجی عالم بشریت جز با دین‌داری و تقوا، فراهم نمی‌شود و خوشبخت دنیا و آخرت در گروه همین فضایل و ارزش‌ها است.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد