Skip to Content

نمایش محتوا نمایش محتوا

با تأیید 4 گروه نسب شناس؛


حجت الاسلام کاظم دشت آبادی رئیس اداره تبلیغات اسلامی ابرکوه، به منزلت سیادت خود تشرف یافت.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت الاسلام کاظم دشت آبادی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، در دیدار با سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه، اظهار کرد: به منزلت سیادت خود تشرف یافته است.

حجت الاسلام دشت آبادی در این دیدار گفت : جد پدری ما به نام سید حسن فرزند سید علی ساکن روستای بنادکوک استان یزد، همسرش را به وقت زایمان از دست می دهد و همسر دوم برای خود اختیار می کند که از نظر پزشکی توانایی باردار شدن را نداشت.

وی افزود : جد پدری، بدون اطلاع همسر دوم خود در روستای دشت آباد، خود را با عنوان حسن نجار (بدون بیان کردن پیشوند سید) معرفی می کند و برای خود همسر دیگری بر می گزیند.

دشت آبادی تصریح کرد : سید مدتی پس از مراجعت به روستای بنادکوک دار فانی را وداع می گوید و کسی جریان ازدواج وی در دشت آباد را دنبال نمی کند، تا اینکه فرزندانش بزرگ شده و هر کس برای خود زندگی مستقل تشکیل می دهد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ادامه داد : در حال حاضر پس از پیگیری ها و بررسی های لازم و تأیید مراتب توسط 4 گروه نسب شناس در قم و تهران، مشخص شد پدر ما از سادات بوده است و تشرف 150 نفر از اولاد سید علی نجار به منزلت سیادت و میرزا شدن انجام شد.

وی عنوان کرد : روز گذشته در دفتر آیت الله ناصری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در یزد، مراسم رسمی تشرف حجت الاسلام دشت آبادی به جمع سادات انجام شد. همچنین شب گذشته مراسم جشنی با حضور 4 هزار نفر برای تشرف سادات به منزلت سیادت خود، در امامزاده جعفر برگزار شد.

سید کاظم دشت آبادی در خصوص نسبت اجدادی خود گفت: نسب ما به استناد شجره نامه به حضرت امام صادق (ع) می رسد و لذا بنای تغییر نام خانوادگی از دشت آبادی به آل صادق را داریم.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.5 stars out of 5.


شهرستان ابرکوه شهرستان ابرکوه

استان یزد استان یزد